Niemcy

Niemcy

Niemieckie stadiony mówią: uchodźcy, witamy

Niemcy borykają się z rosnącą liczbą uchodźców i coraz bardziej podzielonym społeczeństwem. Codziennie dochodzi do pikiet czy demonstracji przeciw przybyszom. Jednak wciąż wielu Niemców popiera przyjęcie imigrantów i sprzeciwia się ich złemu traktowaniu. Między innymi klub piłkarski Borussia Dortmund.

"Solidarność z Polską ws. Rosji za pomoc w kwestii uchodźców"

Polska i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej, które czują się zagrożone przez Rosję, mogą liczyć na solidarność ze strony całej Europy tylko wtedy, gdy włączą się w proces rozwiązywania kryzysu spowodowanego falą uchodźców - pisze w niedzielę "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Niemiecki marsz w obronie uchodźców. "Drezno wolne od nazistów"

Pięć tysięcy osób wyszło w sobotę na ulice stolicy Saksonii Drezna, aby wyrazić poparcie dla uchodźców atakowanych przez neonazistów. W ostatnim czasie w Saksonii doszło do podpaleń ośrodków dla uciekinierów i demonstracji przeciwko przyjmowaniu azylantów.

Niemcy naciskają na Facebooka. Ma walczyć z rasistowskim komentarzami

Facebook nie może być miejscem, gdzie przepisy są ignorowane - powiedział w rozmowie z Reutersem niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas. - Negowanie Holocaustu i podżeganie do nienawiści rasowej są przestępstwami w Niemczech i nie jest ważne, czy są to słowa opublikowane na portalu społecznościowym, czy wypowiedziane w sklepie - tłumaczył Maas, który we wrześniu spotka się w tej sprawie z przedstawicielami Facebooka. Niemcy walczą w ten sposób z falą agresji skierowaną przeciwko uchodźcom.

Wszystko na barkach Niemców. Imigranci blisko polskich granic

Imigranci i uchodźcy trafiają do krajów Unii Europejskiej codziennie. Tylko w środę ponad trzy tysiące osób przedostały się na granicę węgierską z Serbii. W granicach UE lub u jej murów jest więc w tej chwili prawdopodobnie pół miliona osób z Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej i Afryki. Polska problemów z nielegalną imigracją nie ma, ale już jeden jej sąsiad tak.

Podpalenia ośrodków dla uchodźców. Okrzyki "Heil Hitler", Merkel wygwizdana

Nieznani sprawcy usiłowali podpalić w nocy z wtorku na środę przeznaczony na kwatery dla azylantów budynek w Lipsku. W Parchim w Meklemburgii na teren schroniska wtargnęło dwóch mężczyzn z nożem. Demonstranci przeciwni przyjmowaniu uchodźców zakłócili w środę także wizytę Angeli Merkel pod Dreznem. Więcej o problemie uchodźców i imigrantów na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Gniew ludu w "Dolinie Niewiedzących". Żądali dostępu do zachodniej telewizji

„Do Rady Państwa NRD: Domagamy się dostępu do telewizji zachodnioniemieckiej na obszarze Drezna i okolic. Macie trzy miesiące na spełnienie żądań. W przeciwnym razie wysadzimy w powietrze m. in. drezdeńską wieżę telewizyjną” - anonimowy list tej treści nadano latem 1984 r. w Dreźnie. Policja polityczna STASI potraktowała groźbę bardzo poważnie. Teraz ujawniono kulisy śledztwa w tej sprawie.

Berlin: nie rezygnujemy z formatu normandzkiego

Koordynator rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler powiedział, że spotkanie Petra Poroszenki w poniedziałek w Berlinie z Angelą Merkel i Francois Hollande'em odbędzie się na wyraźne życzenie prezydenta Ukrainy bez udziału przedstawiciela Rosji.

Berlin: ponad 200 niemieckich dżihadystów wróciło do kraju

Niemieckie MSW poinformowało, że w ciągu ostatnich trzech lat w oddziałach Państwa Islamskiego zginęło około 100 obywateli Niemiec, a z ogólnej liczby ponad 700, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, by walczyć po stronie dżihadystów, co trzeci wrócił już nad Łabę i Ren - podał dziennik "Bild am Sonntag".