kurorty

kurorty

Chmury deszczowe, a nawet burzowe zawisną nad wieloma kurortami

Nad wieloma kurortami świata i Europy zawisną chmury deszczowe i burzowe. Padać będzie między innymi w Portugalii, na Lazurowym Wybrzeżu i na Malediwach. Grzmoty usłyszą ci, którzy wypoczywają nad Zatoką Meksykańską. Szczęściarze, którzy przebywają w Grecji, Turcji i w Afryce, będą mogli w pełni korzystać z uroków wakacji.

Lista kurortów, w których zagrzmi, jest długa

Tydzień w większości popularnych turystycznie państw zacznie się z hukiem. Burze pojawią się w części Portugalii, Hiszpanii, Lazurowego Wybrzeża, Izraela, Zatoki Meksykańskiej, Indii, Sri Lanki i Sumatry. Nie wszędzie jednak będzie pochmurno - w wielu krajach słońca nie zabraknie, a termometry wskażą wysokie wartości.

W ostatnią wrześniową sobotę część turystów zmoknie

W sobotę tylko na północy Polski turyści nie będą mieli powodów by narzekać na pogodę. Z kolei na Warmii i Mazurach oraz na południu Polski niebo będzie raczej zachmurzone i pojawią się przelotne opady deszczu. Tego dnia może nie wszystkim przydadzą się parasole, ale cieplejsze kurtki będą obowiązkowe, ponieważ dzień będzie dość chłodny.

Większość turystów na horyzoncie zobaczy tylko ciemne chmury i pioruny

Ciemne, burzowe chmury po horyzont i deszcz - to coś, co zobaczą zarówno turyści wypoczywający na wybrzeżu Hiszpanii, jak i na włoskich lub greckich wyspach. Zagrzmi także w części Turcji, w Zatoce Meksykańskiej oraz na Sri Lance i na Sumatrze. Urlopowicze wypoczywający na Lazurowym Wybrzeżu, egipskich plażach czy na Bali nie znajdą natomiast powodów do narzekań.

Mokro w większości polskich kurortów

Czwartek będzie deszczowy w większości polskich kurortów. Parasole przydadzą się zarówno nad morzem jak i w górach. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C w Szklarskiej Porębie do 16 st. C na Helu.

Sardynia, Sumatra burzowe. Po słońce na Lazurowe Wybrzeże

We wtorek turyści m.in. w Portugalii, na włoskiej Sardynii czy w kontynentalnej Grecji powinni nastawić się na to, że burz nie unikną, podobnie jak wczasowicze w w Zatoce Meksykańskiej, Indiach czy na północnej Sumatrze. W wielu popularnych turystycznie miejscowościach natomiast pogoda nie da powodów do narzekania - będzie słonecznie i pogodnie. Będzie także na ogół bardzo ciepło, a miejscami wręcz bardzo gorąco.

Burzowe kurorty Europy, słoneczna aura w Egipcie i na Bali

W wielu kurortach w Europie i na świecie będzie słychać grzmoty. Burzowe chmury zbiorą się między innymi na wybrzeżu Hiszpanii, Portugalii, Maroka i Zatoki Meksykańskiej. Jednakże turyści, którzy wypoczywają w Grecji, na Cyprze, w Egipcie czy na Bali będą zadowoleni z aury.

Turyści w Polsce zmarzną i przemokną

Turyści, którzy urlop spędzają w polskich kurortach, nie mogą liczyć na słońce. Opady deszczu prognozowane są w każdej miejscowości turystycznej, bez wyjątku. Termometry wskażą od 8 st. C do 16 st. C.

Burzowe chmury przesłonią niebo nad Hiszpanią. We Włoszech będzie słonecznie

W czwartek w wielu popularnych turystycznie miejscowościach na całym świecie nie zabraknie deszczu i burz. Zagrzmi w Portugalii, Hiszpanii i Francji, a także w Grecji czy w Turcji i w Maroku. Burze pojawią się także w Zatoce Meksykańskiej, w Indiach, na Sumatrze i w Tajlandii. Pogodnie będzie natomiast po obu stronach Morza Adriatyckiego oraz w Egipcie czy w Izraelu.