Francja

Francja

Kłopoty rodzinne Le Penów. Ojciec ostrzega córkę

Weteran radykalnej francuskiej prawicy Jean-Marie Le Pen zagroził we wtorek swojej córce Marine, że założy nowe ugrupowanie, jeśli będzie ona odmawiać przyjmowania ultrakonserwatywnych działaczy w szeregi kierowanego przez siebie Frontu Narodowego.

Logo niegodne Igrzysk Olimpijskich? Wielkie faux pas Francuzów

Jesteśmy gotowi, chcemy być gospodarzami Igrzysk! - oficjalnie ogłasza Paryż. Francuzi chwalą się wysokim budżetem, prawie całkowicie gotowymi obiektami, a nawet nowym logo. Choć w tej ostatniej kwestii jest lekki problem, bo znak graficzny jest bardzo podobny do innego. Należącego do jednej z brytyjskich firm. Materiał "Faktów z zagranicy".

Stan wyjątkowy we Francji znów przedłużony

Parlament Francji przegłosował we wtorek przedłużenie do 26 maja stanu wyjątkowego wprowadzonego po zamachach w Paryżu z 13 listopada 2015 roku, w których zginęło 130 osób. Propozycję w tej sprawie rząd zaakceptował już na początku lutego.

Wojna i pokój. Steinmeier, Miedwiediew i Valls przemówili na początek konferencji

Premier Francji Manuel Valls ostrzegł, że Unia Europejska może się rozpaść, premier Rosji Dmitrij Miedwiediew skrytykował sankcje stosowane wobec jego kraju, a Frank-Walter Steinmeier stwierdził, że na kontynent wróciły "demony, które wydawały się martwe". Szef niemieckiej dyplomacji otworzył w sobotę główne obrady 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Sześcioro uczniów zginęło w wypadku autobusu

Sześcioro nastolatków zginęło w zderzeniu szkolnego minibusu i ciężarówki w czwartek rano w pobliżu miejscowości Rochefort na zachodzie Francji. Trzy osoby, w tym kierowca minibusu, zostały lekko ranne - podała AFP powołując się na źródła policyjne. Ośmiorgu nastolatkom nic się nie stało. Do kolizji doszło ok. godz. 7.15 na drodze lokalnej.

Francuzi zmieniają konstytucję. Przyczyną paryskie zamachy

Zgromadzenie Narodowe, czyli niższa izba francuskiego parlamentu, przegłosowało w poniedziałek projekt wpisania do konstytucji kraju stanu wyjątkowego w razie zagrożenia terrorystycznego. Za reformą głosowało 103 deputowanych, przeciwko - 26.