Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska

Krew na ścianach, ciało spalone w piecu. Nowe szczegóły zabójstwa dziennikarza

Ciało saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zostało najprawdopodobniej spalone w wielkim piecu na terenie rezydencji konsula Arabii Saudyjskiej w Stambule - informuje Al-Dżazira, powołując się na wyniki tureckiego dochodzenia. Śledczy mieli także znaleźć ślady krwi mężczyzny na ścianach wewnątrz saudyjskiego konsulatu.

Dla księcia premier złamał protokół 

Indie i Arabia Saudyjska opowiedziały się w środę we wspólnym oświadczeniu za zwiększeniem presji na państwa wspierające terroryzm. Stanowisko to ogłoszono podczas wizyty w Delhi następcy saudyjskiego tronu księcia Muhammada bin Salmana.

Ojciec i brat przylecieli do młodej Saudyjki. Ona się boi, oni chcą ją widzieć

Ambasada Arabii Saudyjskiej w Tajlandii zaprzeczyła we wtorek doniesieniom mediów, jakoby władze w Rijadzie domagały się ekstradycji 18-letniej Rahaf Mohammed Alkunun. Saudyjka została zatrzymana na lotnisku w Bangkoku, gdzie zwróciła się do tajlandzkich władz z prośbą o azyl. W Tajlandii są już ojciec i brat młodej kobiety, ale nie wiadomo, czy dostaną pozwolenie na zobaczenie się z nią. Rafah uciekła, bo boi się właśnie rodziny.

Ucieczka z królestwa, dramat na lotnisku. Młoda Saudyjka boi się o życie

Osiemnastoletnia Saudyjka, którą w sobotę zatrzymano na lotnisku w Bangkoku, po rozmowie z przedstawicielem ONZ opuściła lotniskowy hotel. Wcześniej zabarykadowała się w nim w obawie przed deportacją do Arabii Saudyjskiej. Rahaf Mohammed Alkunun uciekła ze swojego kraju w obawie przed rodziną i karą grożącą jej za deklarowanie ateizmu.

Koniec "tajnych rozwodów" w Arabii Saudyjskiej. Kobiety dostaną SMS

Kobiety w Arabii Saudyjskiej zostaną powiadomione wiadomością SMS, że ich mężowie się z nimi rozwiedli. Nowe prawo ma chronić Saudyjki przed kończeniem małżeństw bez ich wiedzy - poinformował tamtejszy rząd. Aktywiści praw kobiet oceniają, że to krok we właściwym kierunku, ale bardzo niewielki.

Pokłosie zabójstwa dziennikarza. Saudyjski król zmienia skład rządu

Król Arabii Saudyjskiej Salman podpisał w czwartek dekret zmieniający skład rządu tego kraju. Mianował nowych ministrów dwóch kluczowych resortów: dyplomacji i Gwardii Narodowej. Zmiany w saudyjskich władzach to pokłosie skandalu, jaki wybuchł po zabójstwie w Turcji saudyjskiego dziennikarza.

"Bezpodstawne oskarżenia". Zjednoczone Emiraty bronią księcia Salmana

Zjednoczone Emiraty Arabskie wyraziły we wtorek swoje wsparcie dla Arabii Saudyjskiej, która dwa dni temu wydała oświadczenie potępiające Senat USA. Amerykańskie władze w rezolucji uznały saudyjskiego księcia Muhammada ibn Salmana odpowiedzialnym za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

"Bezpodstawne zarzuty i oskarżenia". Arabia Saudyjska odpowiada Senatowi USA

Arabia Saudyjska potępiła stanowisko amerykańskiego Senatu, który kilka dni temu przyjął rezolucję uznającą saudyjskiego księcia Muhammada ibn Salmana odpowiedzialnym za zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. "Postawa Senatu Stanów Zjednoczonych wynika z bezpodstawnych zarzutów i oskarżeń" - napisano w oświadczeniu resortu dyplomacji.

"Piła. Odgłosy cięcia". CNN o zapisie nagrania z zabójstwa dziennikarza

Ostatnie wyraźne słowa Dżamala Chaszodżdżiego brzmiały: "nie mogę oddychać". Potem słychać już tylko innych, krzyki, a na koniec odgłosy cięcia ciała - pisze portal amerykańskiej telewizji CNN, opisując szczegóły brutalnego zabójstwa dziennikarza w saudyjskim konsulacie w Stambule. Stacja pisze, że dotarła do osoby, która odczytała treść zapisu nagrania dźwiękowego dokumentującego ostatnie chwile życia Chaszodżdżiego.