#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna 15.10.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem cofają się do połowy października 2007 roku i wspominają przede wszystkim gorącą atmosferę polityczną na finiszu kampanii wyborczej.

"Myślę, że więcej było odpowiedzi złych"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić jeden z najstarszych posłów, a obecnie także marszałek senior. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych wydarzeniach 2007 roku odpowiada przewodniczący KP Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki.

#Pamięć Absolutna 08.10.2017

Dziennikarze podróżują w czasie i tym razem cofają się do pierwszego tygodnia października 2007 roku. W tym odcinku przypominają przede wszystkim głośną aferę korupcyjną z posłanką Platformy Obywatelskiej Beatą Sawicką w roli głównej, a także sprawę pewnej pożyczki na najwyższych szczeblach władzy.

Polska Kronika Faktowa 08.10.2017

Beata Sawicka złapana na gorącym uczynku, bunt lekarzy w polskich szpitalach, debata Kwaśniewski kontra Kaczyński oraz historia pewnego SMS-a. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 01.10.2017

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i tym razem cofają się do przełomu września i października 2007 roku. W tym tygodniu przypominają przede wszystkim coraz gorętszą atmosferę kampanii wyborczej i związaną z nią modę na debatowanie, ale niekoniecznie każdego z każdym.

Polska Kronika Faktowa 01.10.2017

Czas debat, kampania wyborcza Donalda Tuska na obczyźnie, nowe taśmy z posłanką Beger w roli głównej oraz chore nastroje w służbie zdrowia. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Mam nadzieję, że wstydu nie przyniosę"

Mimo że młody minister w ostatnich dniach miał mnóstwo pracy i mało czasu na odświeżenie pamięci, postanowił jednak zmierzyć się z 10 pytaniami Tomasza Sianeckigo. Swoją wiedzę o wydarzeniach września 2007 roku sprawdzał Paweł Szefernaker z Prawa i Sprawiedliwości.

Polska Kronika Faktowa 24.09.2017

Giętki język Aleksandra Kwaśniewskiego w Kijowie, transfer Leszka Millera, przedwyborcze prezenty rządzących oraz wojna dorszowa na Bałtyku. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 24.09.2017

W każdym odcinku programu dwaj posiadacze pamięci absolutnej cofają się w czasie i przypominają często już zapomniane wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem wspominają drugą połowę września 2007 roku czyli przede wszystkim gorący czas kampanii wyborczej, ale także słynny wykład Aleksandra Kwaśniewskiego w Kijowie.

"Obiecanki pacanki tylko nie wiem kto jest pacanem"

W tym tygodniu z 10 pytaniami Tomasza Sianeckiego zmierzyła się pisarka, a 10 lat temu założycielka Partii Kobiet. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach września 2007 roku sprawdzała Manuela Gretkowska.

Polska Kronika Faktowa 17.09.2017

Propaganda sukcesu czyli gorączka kampanii wyborczej, okienko transferowe, pożegnanie Jana Rokity z rodzinnymi rozterkami w tle oraz wymiana pokoleniowa w SLD. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 17.09.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają połowę września 2007 roku, kiedy to najgłośniej komentowano polityczne transfery, ale także zaskakujące pożegnanie Jana Rokity.

"To był bardzo gorący okres w polityce"

W tym tygodniu swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach września 2007 roku postanowił sprawdzić poseł niedawno powstałego koła Wolni i Solidarni. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiada Ireneusz Zyska.

Polska Kronika Faktowa 10.09.2017

Koniec Sejmu V kadencji, start kampanii wyborczej, partyjne dylematy czyli razem czy osobno do wyborów oraz poseł Kurski kontra poseł Giertych na podsumowanie kończącej się kadencji Sejmu. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 10.09.2017

W każdym odcinku dwaj panowie z przeszłością wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z września 2007 roku. Najważniejszym wydarzeniem tamtych dni było samorozwiązanie Sejmu, a następnie rozpoczęcie gorącej kampanii wyborczej przez wszystkie partie polityczne.

"Tu mnie pan zagiął"

Tym razem z 10 pytaniami Tomasza Sianeckiego postanowił zmierzyć się do niedawna poseł Nowoczesnej, a obecnie już Platformy Obywatelskiej. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach przełomu sierpnia i września 2007 roku sprawdzał Grzegorz Furgo.

Polska Kronika Faktowa 03.09.2017

Zatrzymani o świcie czyli majstersztyk w wykonaniu ABW, permanentna inwigilacja politycznych elit, szczodry rząd na koniec swojej kadencji oraz finwal w Zatoce Gdańskiej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 03.09.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają przełom sierpnia i września 2007 roku, kiedy to w serwisach informacyjnych najczęściej mówiono o zbliżających się coraz szybszym krokiem samorozwiązaniu Sejmu i wcześniejszych wyborach.