#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna 23.04.2017

Jak co tydzień dziennikarze podróżują w czasie i tym razem przenoszą się do drugiej połowy kwietnia 2007 roku. Najważniejszym wydarzeniem tamtych dni była wielka radość i to nie tylko wśród kibiców piłkarskich po decyzji o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji EURO 2012.

Polska Kronika Faktowa 23.04.2017

EURO 2012 dla Polski i Ukrainy, nowa partia na prawicy, wielki chaos na polskiej scenie politycznej oraz demonstracyjna wiosna w Krakowie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

Polska Kronika Faktowa 16.04.2017

Autorezygnacja Marka Jurka, przegrupowanie w Prawie i Sprawiedliwości, enigmatyczna propozycja koalicyjna lidera Platformy Obywatelskiej oraz świąteczna prognoza niepogody. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 16.04.2017

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik cofają się w czasie do drugiego tygodnia kwietnia 2007 roku i przypominają przede wszystkim gorącą atmosferę wokół głosowania nad nowelizacją konstytucji wprowadzającą ochronę życia od momentu poczęcia.

"Oj wtedy było dużo afer"

Tym razem Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi ówczesną studentkę politologii, a dziś posłankę Nowoczesnej. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach 2007 roku odpowiada Monika Rosa.

Polska Kronika Faktowa 09.04.2017

Rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, tanie państwo, poselskie podróże państwa Łyżwińskich oraz śmierć aferzysty Lecha Grobelnego. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 09.04.2017

Jak co tydzień dziennikarze przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem wspominają pierwszy tydzień kwietnia 2007 roku, czyli przede wszystkim drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II, ale także zmianę barw policyjnych radiowozów.

Polska Kronika Faktowa 02.04.2017

Strzały w sieradzkim więzieniu, pytanie o przyczyny tragedii, awantura o immunitet Małgorzaty Ostrowskiej z SLD oraz naprzód marsz, czyli warszawskie ulice za i przeciw aborcji. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 02.04.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z przełomu marca i kwietnia 2007 roku i przypominają między innymi wzmożony ruch na warszawskich ulicach za sprawą przeciwników i zwolenników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

Polska Kronika Faktowa 26.03.2017

Józef Oleksy ostry jak brzytwa, polityczne reakcje na taśmy Oleksego, zapaść w transplantologii oraz WOŚP na celowniku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 26.03.2017

W każdym odcinku dwaj panowie z przeszłością wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z końca marca 2007 roku i przypominają przede wszystkim aferę taśmową z Józefem Oleksym w roli głównej.

Polska Kronika Faktowa 19.03.2017

Słowa masowego rażenia na antenie Radia Maryja, werdykt ws. oświadczeń majątkowych samorządowców, premier Jarosław Kaczyński kontra Trybunał Konstytucyjny oraz wielkie sprzątanie w Zakopanem. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Łatwo nie było"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić dziennikarz i były rzecznik prasowy Twojego Ruchu. Na 10 pytań z wiedzy o nie tylko politycznych wydarzeniach marca 2007 roku odpowiada Andrzej Rozenek.

#Pamięć Absolutna 19.03.2017

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i tym razem cofają się do drugiej połowy marca 2007 roku. W tym tygodniu przypominają przede wszystkim dalszy ciąg napięć na linii Pałac Prezydencki-Radio Maryja oraz nie tylko rozśpiewaną atmosferę na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

"Ale to już kierunek był słuszny"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił sprawdzić pamięć prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 pytań z wiedzy o 2007 roku odpowiada Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polska Kronika Faktowa 12.03.2017

Minister Roman Giertych na dywaniku u premiera, "Zero Tolerancji" czyli nowelizacja ustawy oświatowej, start sądów 24-godzinnych oraz Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 12.03.2017

Dziennikarze cofają się do drugiego tygodnia marca 2007 roku. W tym tygodniu przypominają między innymi echa wystąpienia ministra Romana Giertycha w Heidelbergu oraz pamiętny Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim zorganizowany przez pierwszą damę Marię Kaczyńską.