#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

Polska Kronika Faktowa 20.05.2018

Rozhermetyzowanie służb specjalnych w Polsce, ciąg dalszy sprawy Nangar Khel, veto prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wielki odlot czyli nie najłatwiejszy tydzień dla premiera Donalda Tuska. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 20.05.2018

Co tydzień dwóch pamiętaczy absolutnych przypomina najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają między innymi młodzieńczy wybryk premiera Donalda Tuska, ale także jego egzotyczną podróż do Ameryki Łacińskiej.

"Każde dziecko w tym kraju wie"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi ówczesnego kolegę po fachu, a obecnie posła i rzecznika prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach maja 2008 roku odpowiada Jakub Stefaniak.

Polska Kronika Faktowa 13.05.2018

Abonament czyli podatek medialny, pusty fotel na debacie o polityce zagranicznej, piwnica grozy w Amstetten oraz kadra na Euro 2008. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 13.05.2018

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik cofają się w czasie o dokładnie 10 lat. Tym razem przypominają najciekawsze i najważniejsze wydarzenia z połowy maja 2008 roku, a wśród nich między innymi polityczną debatę nad zniesieniem abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Polska Kronika Faktowa 29.04.2018

Brak koordynacji między prezydentem i premierem, niezgodność charakterów w koalicji rządzącej, nieprzyjazny Palikot o zdrowiu prezydenta oraz hierarchia hierarchów w Gdańsku. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 29.04.2018

Tym razem dwaj panowie z przeszłością cofają się do ostatniego tygodnia kwietnia 2008 roku i przypominają między innymi napięte relacje na linii prezydent-premier oraz raport minister Julii Pitery dotyczący wydatków z ministerialnych kart kredytowych.

"Cóż mogło się wydarzyć z ogniem?"

Tym razem z 10 pytaniami Tomasza Sianeckiego postanowił zmierzyć się do niedawna poseł Nowoczesnej, a obecnie wiceprezes Porozumienia. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach kwietnia 2008 roku sprawdzał Zbigniew Gryglas.

Polska Kronika Faktowa 15.04.2018

Blackout stulecia w Szczecinie, nowa-stara szefowa niemieckiego Związku Wypędzonych, posiedzenie sejmowej komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz próba uzdrowienia polskiej piłki nożnej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 15.04.2018

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik jak co tydzień podróżują w czasie i cofają się o dokładnie 10 lat. W tym odcinku przypominają pierwszą połowę kwietnia 2008 roku, kiedy światło dzienne ujrzał raport w sprawie przyczyn katastrofy lotniczej pod Mirosławcem.

"Ja jestem takim sportowcem amatorem, więc nieobcy mi stres"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić były minister skarbu państwa, a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach kwietnia 2008 roku odpowiada Włodzimierz Karpiński.

Polska Kronika Faktowa 08.04.2018

Zgoda buduje czyli ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego, niesubordynacja w Prawie i Sprawiedliwości, raport w sprawie przyczyn katastrofy pod Mirosławcem oraz dowodziki do wymiany. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 08.04.2018

Jak co tydzień dwóch pamiętaczy absolutnych wspomina najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem cofają się do początku kwietnia 2008 roku i przypominają między innymi gorącą debatę polityczną nad ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.

Polska Kronika Faktowa 01.04.2018

Orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, koordynowanie terminarzy prezydenta i premiera, efekt cieplarniany po rozmowach na szczycie oraz amerykański futbol czyli nie możemy wszystkiego wygrywać. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 01.04.2018

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. Tym razem przypominają wydarzenia z ostatniego tygodnia marca 2008 roku, a wśród nich między innymi długo wyczekiwane spotkanie premiera Donalda Tuska z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

"To najprostsze z dotychczasowych pytań"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki wywołał do odpowiedzi lekarkę i ówczesną działaczkę samorządową, a obecnie posłankę Platformy Obywatelskiej. Z 10 pytaniami z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach marca 2008 roku zmierzyła się Lidia Gądek.

#Pamięć Absolutna 18.03.2018

Jak co tydzień dwóch pamiętaczy absolutnych wspomina najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. W tym tygodniu cofają się do połowy marca 2008 roku i przypominają przede wszystkim wizytę premiera Donalda Tuska w Stanach Zjednoczonych, a także charakterystykę internauty autorstwa prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Polska Kronika Faktowa 18.03.2018

Eksperymentalna podróż premiera, dwa oblicza gościnności czyli Donald Tusk w Stanach Zjednoczonych, kłótnie i swary wokół Traktatu Lizbońskiego oraz internauta według Jarosława Kaczyńskiego. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.