Oscary 2019

Oscary 2019

Akademia Filmowa, która przyznaje Oscary poinformowała, że w tym roku zwycięzcy w czterech kategoriach ogłoszeni zostaną w czasie przerw reklamowych telewizyjnej transmisji. "Rozdawanie nagród w tak rażąco lekceważący sposób jest niewybaczalne" - napisał na Twitterze aktor Alec Baldwin.

Agnieszka Holland, odpowiadając na pytanie o szanse "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego na zdobycie Oscara, stwierdziła, że "film ma małe szanse". - Pod względem popularności to "Roma" przebiła i ten film połknie nasze Oscary - stwierdziła. Reżyserka mimo wszystko będzie trzymała kciuki za polski film. - Te trzy nominacje to jest ogromny sukces - dodała.

91. ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii nie będzie miała oficjalnego prowadzącego - poinformowała szefowa ABC Entertainment Karey Burke. Jak powiedziała, uwaga skupiona zostanie na gwiazdach, które będą prezentować poszczególne kategorie. Będzie to pierwsza taka gala oscarowa od 1989 roku.

"Roma" i "Faworyta" zdominowały tegoroczną listę nominacji do Oscarów. Oba tytuły mają po dziesięć nominacji, w tym w najważniejszych kategoriach. Trzy nominacje otrzymała "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

"Zimna wojna" z trzema nominacjami do Oscara. Film Pawła Pawlikowskiego, który od kilku miesięcy zachwyca międzynarodową krytykę i publiczność prestiżowych festiwali, ma szansę na statuetkę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Paweł Pawlikowski został nominowany w kategorii najlepszy reżyser. Autor zdjęć, Łukasz Żal, nominowany został w kategorii najlepsze zdjęcia.