Kropka nad i

Kropka nad i

Ciągle nie wiadomo kto w imieniu rządu będzie odpowiadał podczas dzisiejszej debaty na pytania w sprawie szczytu unii europejskiej w Brukseli. Na to pytanie w programie Kropka nad I nie potrafił odpowiedzieć także szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński.

Już w czwartym kwartale tego roku pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki - zapowiedział Minister Zdrowia w Kropce nad I. Dotyczy to tych szpitali które będą miały w tym czasie zwiększone kontrakty z NFZ

Ksiądz Henryk Jankowski na naszej antenie szczerze o biznesowych pomysłach. Pytany przez Monikę Olejnik w Kropce nad I o plany założenia klubokawiarni, wypromowania linii perfum i wyprodukowania koszulek dla młodzieży - zapewniał, że cele jakie przyświecają jego pomysłom są szczere i wiążą się chęcią niesienia pomocy i zbliżania do Boga

Dziś po południu kolejna tura rozmów ministra zdrowia Zbigniewa Religii z przedstawicielami związków zawodowych. Wczorajsze spotkanie zakończyło się fiaskiem, po tym jak Minister zapowiedział, że w tym roku żadnych podwyżek nie będzie, a zostanie jedynie utrzymana 30% podwyżka przyznana lekarzom w zeszłym roku. Wieczorem w Kropce nad i obie strony obarczały się wzajemnie odpowiedzialnością za brak porozumienia.

Liga Polskich Rodzin przeciwna Karcie Praw Podstawowych, przyjętej na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli. O Karcie rozmawiali goście programu "Kropka nad i" - Mirosław Orzechowski z LPR i Grzegorz Napieralski z SLD.

PiS szykuje odpowiedź, Platforma broni swojej reklamówki. Chodzi o spot, w którym porównywane jest wynagrodzenie nauczycielek i lekarzy z pensjami osób rekomendowanych przez PiS do spółek z udziałem skarbu państwa. W "Kropce nad i" lider PO, Donald Tusk, zapewniał, że w reklamówce chodzi nie o demagogię, ale o rozliczanie rządzących.

Cztery pielęgniarki, które od tygodnia nie wychodziły z budynku Kancelarii Premiera i żądały bezpośrednich rozmów z premierem są zadowolone, że Jarosław Kaczyński w końcu podjął z nimi dialog. Mimo to, jednak oczekiwały więcej konkretnych propozycji. Opuszczenie KPRM nie oznacza końca strajku, przed budynkiem pozostanie miasteczko namiotowe, a rozmowy będą kontynuowane w Centrum "Dialog".

Prokuratura powinna zająć się wyciekiem z Listy 500 - uważa prezes trybunału konstytucyjnego Jerzy Stępień. W tajnym dokumencie przygotowanym przez IPN znajdują się nazwiska osób pełniących obecnie ważne funkcje w życiu publicznym zarejestrowanych jako tajni współpracownicy PRL. We wtorek w mediach pojawiły się informacje, że na liście są m.in. Aleksander Kwaśniewski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zgodnie z prawem do takiego przecieku nie powinno dojść. Jerzy Stępień -  w Kropce nad i - mówił jakie mogą być tego konsekwencje.

Są pierwsze przecieki z tzw. "listy 500" stworzonej w IPN. A na niej jako współpracownicy peerelowskiej bezpieki prawdopodobnie figurują m.in. Aleksander Kwaśniewski, Zbigniew Siemiątkowski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zdaniem Ryszarda Kalisza, który wraz z Jackiem Kurskim i Lechem wałęsą, był gościem "Kropki nad i" wyciek listy jest przestępstwem...

Lista 500 osób, które według prezesa IPN Janusza Kurtyki kreują się na autorytety, a były tajnymi współpracownikami służb PRL, powstała, ale nie może być opublikowana. Jak podkreśla szef IPN, nie pozwala na to orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji. Wicepremier Andrzej Lepper uważa że prezes IPN powinien opublikować listę. Temat ten ma również zamiar poruszyć w rozmowie z premierem.

Retoryka umierania nie jest według Aleksandra Kwaśniewskiego właściwym sposobem rozmawiania w Unii Europejskiej. Były prezydent uważa, że twarda pozycja negocjacyjna jest ważna, ale Polska nie może być postrzegana jako hamulcowy rozszerzenia wspólnoty. Aleksander Kwaśniewski był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i".

Swojej dymisji nie wyklucza wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, jeśli sejm nie uchwali w piątek obniżenia skadki rentowej. Dzisiaj w parlamencie drugie czytanie projektu.

Wyniki prac prokuratrury warunkiem rozpatrzenia wniosku w sprawie weksli Samoobrony - taką decyzję podjął marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Zależności między pracami prokuratury a wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego nie widzi wnioskodawca - były marszałek Sejmu Marek Jurek, który był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropki nad i."

Mirosław G. w straszny sposób traktował swoich współpracowników, proponował córkom i żonom swoich pacjentów kontakty seksualne - czytamy w wywiadze z ministrem Zbiigniewem Ziobro w "Rzeczpospolitej". Były szef szpitala MSWiA Marek Durlik powiedział w "Kropce nad i", że G. rzeczywiście był wymagający dla swoich kolegów z pracy, ale nigdy nie słyszał o podobnych niemoralnych propozycjach.

Kobiety powinny być szanowane a księża powinni o tym wiedzieć - tak sprawę wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka komentuje szefowa kancelarii prezydenta Elżbieta Jakubiak. W programie Moniki Olejnik Kropka nad I podkreśliła, że Pierwsza Dama odczułaby ulgę gdyby ten temat został zamknięty - a zdaniem szefowej prezydenckiego gabinetu skutecznie zamknęłyby go właśnie przeprosiny.

Trzeba się zastanowić, czy instalacja tarczy antyrakietowej będzie korzystna dla Polski - tak powiedział Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i". Dodał, że bez odpowiednich zabezpieczeń tarcza nie wzmocni obronności naszego kraju.

- Tę sprawę trzeba jak najszybciej wyjaśnić - powiedział szef MSWiA Janusz Kaczmarek o zatrzymaniu anestezjologa dr. Piotra Orlicza. Minister powiedział też, że słowa Zbigniewa Ziobry o Mirosławie G. były przesadzone.

Sprawcy masakry w kopalni Wujek skazani. Według Krzysztofa Piesiewicza, ludzie ukarani w dzisiejszym procesie byli w dużej części bezwolnymi wykonawcami rozkazów. Przed sądem powinni stanąć ci, którzy owe rozkazy wydali.

Oszust i kłamca - tak Andrzeja Leppera nazwał były poseł Samoobrony, Henryk Ostrowski. Zdaniem Ostrowskiego za start w wyborach dwa lata temu z ramienia Samoobrony trzeba było płacić i to dużo, bo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wpłat zgodnie z prawem nie mogli dokonywać sami kandydaci, więc robiły to podstawione osoby. Głównie emeryci lub studenci. Henryk Ostrowski zapewnił, że potwierdzi swoje słowa przed prokuraturą, która od roku bada sprawę nielegalnego finansowania Samoobrony.

Na pytanie, czy Ewa Sowińska nie ośmiesza się pytając, jakie preferencje seksualne ma Twinky-Winky, Roman Giertych wyciągnął... teletubisia. Monika Olejnik też była przygotowana i dała ministrowi edukacji dużą czerwoną torbę