Jeden na jeden

Jeden na jeden

- Nic nie wskazuje na to, żeby za tym młodym człowiekiem kryły się jakiekolwiek "wrogie siły". To nieodpowiedzialność jednego, niedoważonego człowieka - stwierdził w programie "Jeden na jeden" Jarosław Gowin, odnosząc się do sprawcy bądź sprawców wtorkowej ewakuacji 22 instytucji publicznych z powodu e-maila o planowanym ataku bombowym.

Wolę partię, która stoi na gruncie Konstytucji niż na gruncie Biblii. To dla mnie ważne - stwierdził w "Jeden na jeden" Włodzimierz Czarzasty, szef SLD na Mazowszu, pytany o to, komu Sojusz udzieli poparcia w II turze wyborów prezydenckich w Elblągu - kandydatowi PO czy PiS.

Z pieniędzy Platformy Obywatelskiej kupowane były nie tylko wina i cygara, ale także sukienki dla żony premiera, Małgorzaty Tusk. - To zły wariant. Powinno korzystać się z funduszy Kancelarii Premiera - komentował te doniesienia w "Jeden na Jeden" w TVN24 Grzegorz Schetyna.

Likwidacja subwencji to próba przetrącenia możliwości rywalizacji z PO i anihilacji opozycji - stwierdził w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się w ten sposób do deklaracji Donalda Tuska, że PO przyspieszy prace nad projektem ustawy likwidującej finansowanie partii z budżetu państwa. Zapowiedź premiera, że zakaże kupowania wina z partyjnych pieniędzy, podsumował ironicznie: - Kabaret. Tusk, ludzki pan, zakazał partyjnym kolegom kupowania wina.

PO nie płaciła za nocny klub, tylko za dyskotekę dla wolontariuszy Platformy. 50 osób za 2,5 tys. zł to nie jest straszna kwota - przekonywał w "Jeden na jeden" Andrzej Biernat, członek zarządu PO, odnosząc się do tego, na co PO wydaje subwencję z budżetu państwa. Dodał, że sam płaci 2-3 tys. na PO, wynajem boiska do gry w piłkę należy mu się więc "jak psu zupa".

Szkoda, że płynie taki sygnał, że na to płyną dotacje budżetowe - stwierdził w programie "Jeden na jeden" w TVN24 wicepremier Janusz Piechociński, odnosząc się do danych dotyczących wydatków partii politycznych m.in. na wino, ubrania, cygara i SPA. Sam jednak "woli", by za każdym razem boisko do gry w piłkę zostało opłacone z konta partii, niż z prywatnych pieniędzy, bo to sprowokowałoby inne pytania.

- To jest hańba dla polskiego państwa, że człowiek taki jak Jan Rokita - nie tylko jeden z najważniejszy polityków ostatnich 20 lat, ale też bardzo zasłużony w rozliczaniu się z trującym dziedzictwem komunizmu - znalazł się w takiej sytuacji - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Dodał, że 350 tys. zł zasądzone za przeprosiny dla Konrada Kornatowskiego, to kwota "rujnująca".

Hanna Gronkiewicz-Waltz od wielu miesięcy ma pecha, który przekłada się na jej decyzje i wizerunek. A my potrzebujemy prezydenta, który jest urodzony pod szczęśliwą gwiazdą - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wpólnoty Samorządowej, która chce odwołać Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy. Poinformował, że pod wnioskiem o referendum w tej sprawie podpisało się już ponad 110 tys. osób.

- Myślałem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przejdzie do historii jako "królowa śmieci", ale po tym, co się stało wczoraj pracuje na kolejny przydomek - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman. Jego zdaniem Warszawa zasługuje na lepszego prezydenta.

- To jest inny system wartości. To są całkowicie dwa odrębne światy - mówił o ewentualnej współpracy z SLD Marek Biernacki z PO. Minister sprawiedliwości w "Jeden na jeden" w TVN24 oświadczył, że jeśli powstanie rząd PO w koalicji z SLD, to on w nim uczestniczyć nie będzie.

Ostateczną decyzję zawsze będzie miał Aleksander Kwaśniewski - ogłosił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Ryszard Kalisz z Europy Plus. Polityk dodał, że we wtorek odbyło się spotkanie jego, Marka Siwca i Janusza Palikota z byłym prezydentem i doszło do podziału obowiązków w ugrupowaniu.

Wierzę, że Jarosław Kaczyński jest niezbędnym elementem naprawy Polski - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 Przemysław Wipler, były poseł PiS. Równocześnie dodał, że musiał odejść z partii, bo chce do siebie przyciągnąć ludzi, którzy "nigdy w życiu nie zagłosują na PiS" i w tym sposobem stworzyć "drugą siłę", która pomoże zmienić Polskę. Na "pokład" zaprasza Jarosława Gowina.

Obecny rząd nie daje sobie rady z kryzysem i sytuacją w kraju. Przyspieszone wybory nie byłyby więc złym rozwiązaniem - powiedział w "Jeden na jeden" prof. Piotr Gliński, były kandydat PiS na premiera rządu technicznego

Radni PO i PSL złamali ustalenia koalicyjne, oszukali nas. Trzeba więc zrozumieć przewodniczącego Jana Burego - w taki sposób minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL usprawiedliwiał w "Jeden na jeden" szefa klubu PSL. Ten polityczną korupcją i prostytucją określił to, że ludowcy stracili władzę w sejmiku woj. podkarpackiego. Kandydat PiS, dzięki głosom radnych z klubów PO i PSL, został marszałkiem województwa.