Jeden na jeden

Jeden na jeden

- Jeśli będzie taka okazja, to ja nikomu nie odmawiam spotkań - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, pytany czy spotka się z protestującymi w Warszawie związkowcami. - Musimy zdefiniować, w jakiej roli przychodzą liderzy związkowi. Przychodzą z postulatem obalenia rządu - dodał.

Nie jest żadną tajemnicą, że Donald Tusk od dawna buduje cichą koalicję z Leszkiem Millerem - stwierdził w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin, który w poniedziałek odszedł z PO. Dlatego, jak zaznaczył, rząd nie straci poparcia w Sejmie.

To ostatni moment dla Platformy na walkę z PiS-em. Za dwa lata, jeśli wybory odbędą się w normalnym, konstytucyjnym terminie, przewaga PiS może być już tak miażdżąca, że żadna, nawet najlepsza kampania wyborcza Platformie nie pomoże - powiedział w "Jeden na jeden" eurodeputowany Adam Bielan. Jego zdaniem, najlepiej świadczy o tym zwycięstwo w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu.

- To, co Jarosław Kaczyński powiedział, jest prawdą. Nie można budować prawnego i demokratycznego państwa w oparciu o kłamstwo - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 poseł PiS Joachim Brudziński, komentując słowa prezesa PiS o tym, że biznes często jest "przystanią dla ludzi PRL".

Nie używam żadnej pompki. Przyjęcia do małopolskiej PO odbyły się zgodnie z prawem, każde członkostwo zostało potwierdzone przez biuro krajowe partii - powiedział w "Jeden na jeden" Ireneusz Raś, szef małopolskiej PO, odnosząc się do sprawy "martwych dusz" w Platformie. Zapewnił, że w związku z tym nie znalazł się w cieniu podejrzeń, bo w jego sprawie ani regionu nie toczy się żadne postępowanie.

- Gdyby było głosowanie w Sejmie nad odwołaniem Seremeta, to by się nie ostał. Ma wiele za uszami - mówił Adam Hofman w "Jeden na jeden". Rzecznik PiS dodał, że miażdżąca opinia ministra sprawiedliwości o sprawozdaniu z działalności prokuratury, pokazuje, że "rozgrywka wewnętrzna Platformy Obywatelskiej się zaostrzyła".

To porażka PO i trzeba z tego wyciągnąć wnioski - uważa Andrzej Halicki z PO. W "Jeden na jeden" w TVN24 polityk komentował przegrane przez PO wybory w Elblągu. Jego zdaniem "dla PO w skali kraju jest to już kolejna żółta kartka". To bez wątpienia trudny czas dla Platformy - ocenił Halicki.

To Platforma wypuściła nagraną rozmowę Jerzego Wilka. Ale to zły pomysł, PO na tym straci - ocenił "Jeden na jeden" Zbigniew Girzyński z PiS. Dodał, że "służbom PO" niezbyt dużo udało się znaleźć, skoro jest tylko nagranie, na którym kandydat PiS na prezydenta Elbląga "dwa razy zaklął w kontekście jej fatalnych rządów".

Nie mam zamiaru ustępować ze stanowiska szefa Komisji Trójstronnej - stwierdził w "Jeden na jeden" minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Odpowiedział w ten sposób związkowcom, którzy domagają się jego rezygnacji ze tej funkcji. Minister zaznaczył, że się nie obraża się, i będzie zachęcał związkowców do rozmowy.

- W sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego zawinił prezydent Kaczyński w 2007 r. - powiedział w "Jeden na jeden" minister środowiska Marcin Korolec. Odpowiadał też na pytania dotyczące ustawy śmieciowej oraz własnych śmieci. Jak napisał "Super Express", który sprawdził kosz ministra, Korolec wyrzuca wszystkie odpady do jednego pojemnika. - Nieprawda, segreguję śmieci - bronił się poranny gość TVN24.

Premier Donald Tusk kłamie, a Platformie puszczają nerwy i widać jej prawdziwe oblicze. Będziemy nękać ten rząd non stop, trzeba zrobić z nim porządek - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Duda, szef "Solidarności". Jak mówił, nie podoba mu się, że PO nie chce zrealizować postulatów związkowców ws. płacy minimalnej, umów śmieciowych i elastycznego czasu pracy.

Jarosław Gowin jest ekspertem od wszystkiego. Od prawa, a teraz okazuje się, że także od ekonomii - ironizował w "Jeden na jeden" Jacek Rostowski, minister finansów, pytany o twierdzenie byłego ministra sprawiedliwości, że to, co robi rząd ws. OFE to kontrreforma. Dodał też, że nie zamierza "brać lekcji" od Leszka Balcerowicza.

- Sprawcą tych wszystkich zamieszań dzisiaj jest premier Donald Tusk. Powinien przeprosić w pierwszej kolejności przede wszystkim rodziny, ale tak naprawdę nas, wszystkich obywateli - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Bartosz Kownacki. Poseł PiS, a zarazem pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, komentował ostatnie informacje ws. śledztwa.