Poznań

Spytaj strażnika, on Ci wskaże drogę

Poznań

Aleksandra WieseStrażnicy miejscy od kwietnia brali udział w specjalnych szkoleniach

Poznańscy strażnicy miejscy przygotowują się do roli przewodników. Właśnie kończą szkolenie, które pozwoli im udzielać turystom informacji o najważniejszych zabytkach i ciekawych miejscach.

- Prowadząc szkolenia dla strażników miejskich skupiliśmy się na przekazaniu im podstawowej wiedzy na temat miasta. Naszą intencją nie było jednak przekształcenie uczestników szkolenia w informację miejską - mówi Jan Mazurczak, dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Szkolenia prowadzę osobiście. Strażnicy uczą się jakie są szlaki turystyczne Poznania, gdzie znajdują się najważniejsze obiekty turystyczne i rekreacyjne, m.in Ratusz, Termy Maltańskie, Nowe Zoo. Zależy nam na tym, żeby miasto stało się miejscem bardziej przyjaznym dla turystów - dodaje Mazurczak.

Straż miejska przygotowana na EURO

Pomysł na cykl szkoleń pojawił się w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami EURO 2012. Oprócz wiedzy o zabytkach miasta, strażnicy miejscy przeszli także kursy językowe z języka angielskiego. - Oba rodzaje szkoleń nie były obowiązkowe, ale staraliśmy się zachęcić naszych pracowników, aby każdy z nich wziął w nich udział - zaznacza Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. - Zainteresowanie szkoleniami było naprawde duże - przyznaje.

Autor: aw/kł

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandra Wiese