Poznań

Rolniczy oldschool. "To fajna zabawa i hobby"

Poznań

Rolniczy Retro Show w Szreniawie
TVN24Impreza odbywała się w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie

Zabytkowe maszyny rolnicze, orka zaprzęgiem zwierzęcym, wykopki ziemniaków czy kiszenie kapusty - zwiedzający w niedzielę Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie (woj. wielkopolskie) mogli zobaczyć, jak wyglądało kiedyś życie na wsi. Pokazy odbyły się w ramach festynu "Jesień w domu i ogrodzie. Retro Show".

- Można było zobaczyć m.in. pokazy jesiennych prac w gospodarstwach - mówi Dorota Matela z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Były prezentacje dotyczące orki, siewu, a także tradycyjne wiejskie potrawy.

"Fajna zabawa i hobby"

Zwiedzających zaciekawiły zabytkowe traktory, a przede wszystkim odrestaurowana lokomobila parowa, "Hipolita", która została wyprodukowana w zakładach Cegielskiego.

- To jest maszyna pociągowa, która nie służyła do orki, tylko do przeciągania towarów do 60 ton - opowiadał Krzysztof Bamber, operator jedynego takiego pojazdu w Polsce.

Nie brakowało innych ciekawostek. – To ciągnik z 1965 r. Należy do mojej 6-letniej córki. Sam mam zabytkowy ciągnik z 1923 r. – tłumaczył Piotr Głaczyński. Na retrotraktorze jeździ jego 11-letni syn. - Pozwalam na to dzieciom, bo to fajna zabawa i hobby. Co roku tu jestem – dodał.

Autor: FC/mz / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | Magdalena Wiśniewska

Pozostałe wiadomości