Poznań chce miejskiego plastyka. Ma się zmierzyć z reklamami

Wikipedia (CC BY-SA 2.5) | Monika MężyńskaUrzędnicy chcą powołać plastyka miejskiego

Poznańscy radni chcą stworzyć stanowisko plastyka miejskiego. Komisja Rewitalizacji zwróciła się do prezydenta o ustanowienie takiej funkcji.

Podczas posiedzenia komisji jej członkowie zdecydowali, że w Poznaniu potrzebny jest plastyk miejski, który miałby zajmować się polityką reklamową w mieście oraz reagować na różne pomysły zmian poznańskich ulic.

- Uważamy, że należy powołać biuro plastyka lub jakiegoś inspektora, który zająłby się reklamami - powiedział na spotkaniu komisji Piotr Kostka, prezes poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Są w innych miastach

Takie stanowisko funkcjonuje m.in. w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu czy Bydgoszczy. Z plastykami z innych miast rozmawiał przewodniczący komisji Mariusz Wiśniewski. – Uważają, że warto takie stanowisko powołać, bo dzięki temu jest lepsza koordynacja działań w zakresie estetyki miasta.

Walkę z nielegalnymi reklamami prowadzi stowarzyszenie "Miasto Moje A W Nim". W miastach, m.in w Poznaniu zorganizowano akcję zrywania reklam.

Poznań: zrywali nielegalne reklamy
Poznań: zrywali nielegalne reklamyTVN 24

Nie była to jedyna forma sprzeciwu przeciwko nadmiarowi reklam w przestrzeni miejskiej. Film przedstawiający Poznań bez szyldów, reklam czy billboardów przygotowali członkowie stowarzyszenia Miasto Reklamacja.

Autor: mm/roody/k / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 2.5) | Monika Mężyńska

Pozostałe wiadomości