TVN24 | Poznań

"Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w busa". Policyjny dron nagrał przebieg wypadku

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Gubin: Policyjny dron nagrał wypadek na drodze krajowej 32
Gubin: Policyjny dron nagrał wypadek na drodze krajowej 32Lubuska policja
wideo 2/8
Lubuska policjaGubin: Policyjny dron nagrał wypadek na drodze krajowej 32

Choć wisi wysoko nad ziemią, pozwala zobaczyć dokładnie, co się dzieje na jezdni. Dron lubuskich policjantów zarejestrował zdarzenie pod Gubinem (woj. lubuskie). - Z uwagi na obrażenia kobiety zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy - informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Lubuscy policjanci wykorzystują nowoczesny dron od wiosny przede wszystkim do walki z piratami drogowymi. Dzięki zamontowanej na nim kamerze posiadającej 30-krotny zoom, z powietrza można dokładnie zobaczyć, co dzieje się na drodze.

Tak też było we wtorek. - Dron wykorzystany był w działaniach prowadzonych w powiecie krośnieńskim. Był pomocny w ujawnianiu wielu nieprawidłowości, którymi wykazywali się zmotoryzowani. Łącznie policjanci zdyscyplinowali 35 kierowców - informuje Maludy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kobieta poniesie konsekwencje

Kamera zarejestrowała też wypadek, do którego doszło przed południem pod Gubinem, na skrzyżowaniu drogi krajowej 32 z drogą wojewódzką 286. Nagranie pozwoliło policjantom dokładnie odtworzyć jego przebieg.

- Kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w busa jadącego drogą krajową. Ten jeszcze delikatnie uderzył w oczekującego na wjazd na drogę krajową osobowego volkswagena - wyjaśnia Maludy.

Jak wykazało przeprowadzone przez policję badanie, zarówno kierująca audi, jak i kierujący fiatem ducato byli trzeźwi

- Bardzo groźnie wyglądające zdarzenie z uwagi na obrażenia kobiety zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy - podaje Maludy. Dla kierującej audi cała sprawa zakończy się mandatem.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości