Pomorze

Ukrywał się od sześciu lat. Znaleźli go na strychu, w skrzyni schowanej w ścianie

Pomorze

Był poszukiwany za oszustwa. Kiedy policjanci weszli do jego domu, ukrył się w ścianie
Był poszukiwany za oszustwa. Kiedy policjanci weszli do jego domu, ukrył się w ścianiePomorska Policja
wideo 2/3

Był poszukiwany listami gończymi za oszustwa. Ukrywał się sześć lat. Kiedy policjanci weszli do mieszkania 38-latka, znaleźli dokumenty, komputery, karty bankowe i broń. Samego podejrzanego nie było. Policjanci jednak nie dawali za wygraną. W końcu znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Był na strychu domu, w skrzyni schowanej w ścianie.

Gdańscy policjanci ustalili, że w sieci pojawiło się kilka powiązanych ze sobą sklepów. Oferowały różnego rodzaju produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

- Sprawcy sprzedawali produkty i otrzymywali wpłaty, a towaru nie wysyłali. Po pewnym czasie likwidowali sklep, zamykali rachunek bankowy i otwierali kolejny sklep. W ten sposób popełnili nawet kilkaset przestępstw, w których pokrzywdzonych jest kilkaset osób - tłumaczy podkom. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Nad sprawą od kilku miesięcy pracowali policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego.

- Policjanci wytypowali osoby odpowiedzialne za oszustwo i miejsce, z którego prowadzona jest działalność przestępcza. Zebrane dowody, w tym analiza materiałów i danych doprowadziły do ustalenia, że jedną z osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder jest najprawdopodobniej 38-latek, który od sześciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - mówi Legawiec.

Ukrył się w skrzyni schowanej w ścianie

Jak ustalili śledczy, poszukiwany 38-latek mieszka na terenie powiatu wejherowskiego (Pomorskie).

- Gdańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Wejherowie weszli do jednego z domów. Podczas prowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju dokumentację firmową, świadczącą o przestępczym procederze - opisuje policjantka.

Funkcjonariusze znaleźli też komputery, telefony komórkowe, karty bankomatowe i broń. Samego 38-latka jednak nie było. Policjanci jednak szukali dalej.

- Na strychu domu, w jednym z pokoi, funkcjonariusze odkryli specjalnie zrobione pomieszczenie. W skrzyni na rolkach schowanej w ścianie siedział poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany - mówi Legawiec.

38-latek był poszukiwany listami gończymi do odbycia kary sześciu lat więzienia za wcześniejsze oszustwa, dlatego trafił już do aresztu.

Grozi mu teraz osiem lat więzienia.

- Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci dalej nad nią pracują i analizują wszystkie wątki. Niewykluczone są kolejne zatrzymania - dodaje Legawiec.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Pomorska Policja

Pozostałe wiadomości