TVN24 | Pomorze

Pijana opiekowała się pięcioletnim synem. "Był przestraszony i nie wiedział, co się dzieje"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/ KWP Gdańsk
Do zdarzenia doszło w Sopocie
Do zdarzenia doszło w SopocieGoogle Maps
wideo 2/10
Google MapsDo zdarzenia doszło w Sopocie

Policjanci dostali zgłoszenie o kobiecie, która z dzieckiem siedziała na schodach w centrum Sopotu i "dziwnie się zachowywała". Kiedy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, wyczuli od 32-latki silną woń alkoholu. Miała ponad 1,5 promila. Przestraszonym pięciolatkiem zajęli się funkcjonariusze. Przewieźli dziecko na komendę, skąd odebrał je ojciec.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (2 maja) w Sopocie. Policjanci około godziny 19 dostali zgłoszenie, z którego wynikało, że w centrum miasta na schodach siedzi kobieta z kilkuletnim dzieckiem. Jak przekazał zgłaszający, kobieta miała "dziwnie się zachowywać i kłaść na schodach".

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci "patrolówki" i potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi od razu zaopiekowali się pięcioletnim chłopcem, który był przestraszony i nie wiedział, co się wokół niego dzieje - przekazał podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Dodał, że od jego 32-letniej matki policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Kobieta nie była też w stanie się samodzielnie poruszać. - Do tego zachowywała się agresywnie i nie wiedziała, gdzie się znajduje - przekazał.

Pięciolatka z komendy odebrał ojciec

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Załoga przebadała dziecko - nic mu się nie stało. Funkcjonariusze telefonicznie skontaktowali się też z jego ojcem i ustalili, że jedzie on do Sopotu.

- Z miejsca interwencji policjanci przewieźli pięciolatka do komendy miejskiej, skąd odebrał go ojciec. Na miejscu zdarzenia załoga pogotowia przebadała także 32-letnią mieszkankę powiatu pruszkowskiego. Kobieta nie wymagała hospitalizacji, dlatego funkcjonariusze przewieźli ją do pogotowia socjalnego celem wytrzeźwienia. Badanie wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu - dodał oficer prasowy.

Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić nawet do pięciu lat więzienia. O całym zdarzeniu policjanci powiadomią też sąd rodzinny.

Autor:MAK

Źródło: TVN24/ KWP Gdańsk

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości