Policja bada sprawę zniszczonych samochodów w centrum Szczecina. Zostały ostrzelane

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ostrzelane auta w Szczecinietvn24
wideo 2/8
tvn24Ostrzelane auta w Szczecinie

Kilka samochodów zaparkowanych w centrum Szczecina zostało ostrzelanych. Zniszczone są głównie szyby aut. Policja bada sprawę i apeluje do świadków, by się do niej zgłaszali.

W nocy z wtorku na środę – prawdopodobnie pomiędzy godz. 2 a 3 w nocy – nieznany sprawca miał, jak przekazuje nam sierżant sztabowy Ewelina Gryszpan, "strzelać z przedmiotu przypominającego broń" w centrum Szczecina. Jako cel sprawca wybrał sobie auta osobowe zaparkowane przy al. Powstańców Wielkopolskich na wysokości Parku Pomorzańskiego.

Policja miała otrzymać zgłoszenie jeszcze w nocy od świadka. Jednak dopiero w środę po południu do komisariatów zgłosiły się osoby pokrzywdzone – na razie trzy.

Zniszczonych zostało kilka samochodów w centrum Szczecinatvn24

Nasi reporterzy zastali na miejscu cztery auta, których szyby były zbite. Prawdopodobnie więc pokrzywdzonych jest więcej. – Policjanci z komisariatu Szczecin-Śródmieście prowadzą czynności wstępnie w kierunku zniszczenia mienia (art. 288 Kodeksu karnego – red.). Na tę chwilę jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach – informuje Gryszpan. Policjantka zdradza jedynie, że zabezpieczony został monitoring z okolicy.

Policja apeluje także, by osoby mające wiedzę na temat tej sprawy zgłaszały się do niej – najlepiej bezpośrednio do komisariatu Szczecin-Śródmieście.

Google Maps

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24