Odmówiono mu darmowej wódki, rozlał 400 litrów oleju napędowego i próbował podpalić. Usłyszał zarzuty

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
47-latek wkrótce usłyszy zarzutytvn24
wideo 2/7
tvn2447-latek wkrótce usłyszy zarzuty

Na stacji benzynowej w Koszalinie odmówili wydania mężczyźnie darmowej butelki wódki, więc ten w odwecie próbował podpalić obiekt. Chciał użyć do tego niepalnego oleju napędowego z dystrybutorów. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

47-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego w Zachodniopomorskiem trzeźwiał dwa dni w policyjnej izbie zatrzymań w oczekiwaniu na rozmowę z policjantami po próbie kradzieży butelki wódki i podpalenia stacji benzynowej.

- Jest podejrzany o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy, zniszczenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy. To pierwsze przestępstwo zagrożone jest najwyższą karą, do 8 lat pozbawienia wolności - relacjonuje komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Dodała, że prokuratura w środę zamierza wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy. 

Chciał się napić wódki

Policjantka poinformowała, że do zdarzenia doszło po północy z niedzieli na poniedziałek na stacji benzynowej w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej (Zachodniopomorskie). - 47-latek zażądał butelki wódki, za którą nie chciał zapłacić. Gdy napotkał opór sprzedawcy, wywiązała się kłótnia – relacjonuje Kosiec.

Kłótnia szybko eskalowała. – Klient zagroził wysadzeniem stacji. Chwycił za węże dystrybutorów, wylał 400 litrów oleju napędowego i próbował podpalić. Na szczęście, nie wiedział, że ten nie jest łatwopalny – opowiada aspirant Rafał Skoczylas, również z KMP Koszalin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Tę stację wysadzić chciał pijany mężczyznaGoogle Maps

Pracownicy stacji włączyli alarm napadowy. Na miejsce szybko przyjechały służby. Straż pożarna zabezpieczyła i zneutralizowała rozlany olej napędowy.

47-latek, mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który był pijany, został wówczas zatrzymany przez policję. Podczas interwencji dodatkowo znieważał funkcjonariuszy. Policjanci od początku potraktowali sprawę bardzo poważnie, podkreślając, że, gdyby mężczyzna wybrał inny dystrybutor, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie.

Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24