TVN24 | Pomorze

Zakopali go żywcem, żeby przejąć majątek. Jest prawomocny wyrok

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Zabili, żeby przejąć majątek TVN24 Pomorze
wideo 2/5
TVN24 PomorzeCiało przedsiębiorcy znaleziono ponad rok po zabójstwie (wideo archiwalne)

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok dożywotniego więzienia dla dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo w 2014 roku przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich (Pomorskie). Mężczyznę dotkliwie pobito, a następnie pogrzebano żywcem.

Prawomocny już wyrok zapadł w poniedziałek przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku. Głównymi oskarżonymi w sprawie byli Michał S. oraz Krzysztof M. – to im śledczy zarzucili zabójstwo 57-letniego Zbigniewa O. w 2014 roku. Mieli oni działać wspólnie i w porozumieniu.

Sędzia utrzymał wyrok dożywotniego więzienia, który został wydany w kwietniu 2019 roku przez sąd niższej instancji. Motywem zbrodni było zatuszowanie fałszywej umowy, w efekcie której chciano przejąć wart około miliona złotych majątek ofiary.

Skazano również pięciu innych mężczyzn

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W tej sprawie przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odpowiadało także czterech innych mężczyzn, którzy - według prokuratury - brali w różny sposób udział w oszustwie mającym na celu przejęcie mienia Zbigniewa O. Wymierzono im kary od jednego do dwóch lat więzienia. Mateusza K., który podjął współpracę z organami ścigania, sąd skazał na rok i 10 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres pięciu lat. Apelację od wyroku wnieśli obrońcy sześciu oskarżonych, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego - siostry zamordowanego biznesmena oraz prokurator.

Zakopali go żywcem, żeby przejąć majątek. Jest akt oskarżenia30.12 | Sześciu mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych ws. zabójstwa przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich. Ciało mężczyzny znaleziono zakopane w lesie, według śledczych prawdopodobnie został pochowany, gdy jeszcze żył. Sprawcy mieli zrobić to, by przejąć jego majątek warty około miliona złotych. tvn24

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Pomorze