Pomorze

Był umówiony z byłą partnerką, przyszła z dwoma mężczyznami. Padły strzały

Pomorze

Śledczy badają okoliczności zdarzenia

Strzelanina w parku w Gdańsku. Jeden mężczyzna nie żyje, dwóch innych jest rannych. Okoliczności zdarzenia badają śledczy.

Wszytko działo się 23 października w Parku Oruńskim w Gdańsku. Około godziny 21 policja dostała zgłoszenie o znalezieniu postrzelonego mężczyzny. Został zabrany do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

- Tego samego wieczoru do szpitala zgłosiły się dwie inne osoby z ranami postrzałowymi. Ustalono, że te trzy osoby spotkały się na terenie parku - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak wstępnie ustalili śledczy, 26-latek umówił się ze swoją byłą partnerką. Kobieta przyjechała jednak z dwoma innymi mężczyznami.

- Jak z dotychczasowych ustaleń wynika, osobą, która oddała strzały był 26-latek, a następnie prawdopodobnie oddał strzał samobójczy. Przy czym, jeśli chodzi o kwestię strzału samobójczego, musimy to jeszcze potwierdzić w toku sekcji zwłok, która dopiero się odbędzie - tłumaczy Wawryniuk.

Strzały padły z broni czarnoprochowej, na którą zezwolenie nie jest wymagane.

Nikt nie usłyszał zarzutów

Jak dodaje prokurator, 37- i 39-latek odnieśli niewielkie obrażenia.

Mężczyźni i kobieta zostali już przesłuchani w charakterze świadków.

- Co dokładnie się wydarzyło, to jest wyjaśniane w toku postępowania. Jest ono prowadzone w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów - tłumaczy Wawryniuk.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości