Gonił rowerzystę. Wjechał za nim na chodnik i z impetem w niego uderzył

Pomorze

Celowe potrącenie rowerzystyKMP Gdańsk
wideo 2/2

Nie wiadomo, o co poszło. Na nagraniu z monitoringu widać jedynie, jak kierowca volkswagena goni rowerzystę. Wjechał za nim na chodnik tuż obok pieszych, przejechał przez tory tramwajowe i przejście dla pieszych. Kiedy wjechali na chodnik z drugiej strony ulicy, kierowca z impetem uderzył w uciekającego przed nim rowerzystę. Później pasażer wyszedł z auta i uderzył go kilka razy. Teraz policja szuka poszkodowanego.

Sceny rozegrały się 29 września tego roku na pl. Komorowskiego w Gdańsku.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena jechał ulicą Legionów w kierunku ulicy Wyspiańskiego. Później celowo skręcił w lewo, wjeżdżając na przejście dla pieszych i chodnik.

- Zmusił pieszych do ucieczki. Kierowca passata, mimo spowodowania zagrożenia, nie zatrzymał się, przyspieszył i potrącił jadącego przed nim po wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów nieznanego na tę chwilę mężczyznę - tłumaczy st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Później, jak widać na zdjęciach z monitoringu, z volkswagena wysiadł pasażer i kilka razy uderzył rowerzystę.

Kierowca i pasażer zatrzymani. Policja szuka rowerzysty

Potrącony rowerzysta do tej pory nie zgłosił się na policję. Mimo wszystko funkcjonariusze wszczęli postępowanie.

- Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu prowadzą postępowanie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przechodniów, którzy przechodzili przez przejście - mówi Kamińska.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość zarówno kierowcy, jak i pasażera volkswagena. Zostali oni przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Ze względu na dobro śledztwa policja nie zdradza jednak szczegółów.

Możliwe, że mężczyźni usłyszą teraz zarzuty. Grozić im może do trzech lat więzienia.

Funkcjonariusze proszą teraz o pomoc w odnalezieniu poszkodowanego rowerzysty.

Śledczy zwracają się również z prośbą do świadków tego zdarzenia bądź osób znających pokrzywdzonego o kontakt z prowadzącym sprawę pod nr telefonu 58 52 11 538 lub osobiste stawiennictwo w Komisariacie III Policji w Gdańsku (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy), przy ul. Białej 1 A KMP Gdańsk

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk