Pomorze

Chcieli zrobić sobie selfie, przekroczyli granicę z Rosją

Pomorze

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży GranicznejStrażnicy graniczni zatrzymali turystów robiących sobie selfie

Straż Graniczna z Dubeninek w rejonie Wisztyńca zauważyła dwie osoby kręcące się przy znaku granicznym. Patrol pieszych strażników zatrzymał mężczyzn. Polscy turyści tłumaczyli się, że chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w miejscu, gdzie stykają się 3 państwa: Polska, Litwa i Rosja. Przebywanie tam okazało się nielegalne.

- Części granicznej z Rosją nie można przekraczać, tak jak w przypadku części z Litwą. Polacy przekroczyli zewnętrzną granicę Unii Europejskiej - wyjaśnia st. chor. Anna Luśnia z Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej.

Są tablice informacyjne, które mówią, że tu przebywać nie wolno. Najwidoczniej wykonywanie selfie tak pochłonęło mężczyzn, że znaki przeoczyli. Roztargnieni turyści zostali pouczeni przez mundurowych. Ale na tym ich przygoda się nie skończyła.

Selfie warte 50 złotych

- Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 50 zł - dodaje strażniczka Anna Luśnia. Polacy i tak powinni się cieszyć, bo za nielegalne przekroczenie granicy można dostać nawet 500 zł mandatu.

Straż Graniczna nieustannie apeluje, by zwracać uwagę na tablice informujące i oznaczenia granic. I lepiej słuchać się funkcjonariuszy, bo inaczej selfie sporo może nas kosztować.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: kw

Źródło zdjęcia głównego: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej