4 tysiące Mikołajów zjechało na Kaszuby

Pomorze

Katarzyna Rachańska, Grzegorz Armatowski | tvn24Wspólnie z dziećmi zapozowali do zdjęcia

W kaszubskiej miejscowości Szymbark po raz dziewiąty zorganizowany Ogólnopolski Zjazd Mikołajów. Ludzie o wielkich sercach z całej Polski przyjeżdżają tu, by obdarowywać dzieci prezentami. - Mamy ponad cztery tysiące paczek - powiedział Daniel Czapiewski, organizator imprezy.

Szymbark stał sie prawdziwym mikołajkowym centrum Polski. Niektórzy przylecieli nawet helikopterem, zrzucając tysiące cukierków dla czekających na dole dzieci. Dla maluchów było to prawdziwe przeżycie.

- Nigdy nie widziałam tylu Mikołajów - powiedziała przejęta Natalia Konkol. Według organizatorów, w Szymbarku zjawiło się 4 tysiące Mikołajów.

Mikołaje charytatywnie

Wśród ubranych na czerwono brodaczy znaleźli się prawdziwi weterani. Grzegorz Wołodczak przeżył już wiele zlotów. - Jest Mikołajem seniorem - mówił o sobie. - A w Szymbarku od rana mam dużo pracy - dodał.

Ta praca to rozdawanie prezentów dzieciom, które pojawiły się na mikołajkowej imprezie, ale też działalność charytatywna. Mikołaje zbierały też książki i pieniądze.

- To książki dla polskich dzieci na Wschodzie oraz fundusze na badanie okulistyczne - wyjaśniał Daniel Czapiewski, pomysłodawca zlotu Mikołajów.

W ciągu dnia na terenie Pomorza Mikołajów spotkać można było w różnych miejscach. Szczególne zdziwienie wywołali jednak w Gdańsku na budowie Trasy Słowackiego. Tam za Mikołajów przebrali się pracownicy firmy pracujący w okolicach skrzyżowania z al. Grunwaldzką.

Mikołaje na budowieradiogdansk.pl

Autor: maz/par / Źródło: TVN24 Pomorze