Pomorze

Pomorze

Od paru dni do służb w Szczecinie i okolicach trafiały informacje o biegającym po okolicy strusiu. Ptak wreszcie w środę został złapany na Cmentarzu Zachodnim przy ulicy Bronowickiej. Wciąż nie wiadomo, do kogo należy.

Alan miał poparzone 70 procent ciała. Lekarze przez trzy miesiące walczyli o jego życie i zdrowie. Teraz, po udanym przeszczepie skóry, 9-latek wychodzi ze szpitala. - Zdajemy sobie sprawę, że droga naszego dziecka do powrotu do zdrowia będzie długa, ale wiemy, że wspólnie damy radę, musimy dać radę. Cieszymy się, że nasz syn żyje i to jest dla nas najważniejsze - mówi mama chłopca.

Butelki, puszki, a nawet akumulator i duży kosz na makulaturę. Płetwonurek Bartłomiej Balbuza już od czterech lat sprząta dno jeziora Sztumskiego. W tym roku nagrał, co zalega na dnie. - Na filmie i tak nie widać wszystkiego. Nagrałem tylko to, co leży na wierzchu, a pod spodem, pod mułem jest kolejna warstwa - opowiada mężczyzna i zaznacza, że po kamerę sięgnął dopiero, jak już sprzątnął część śmieci.

Prezydent Sopotu podziękował asp. Rafałowi Dąbrowskiemu i wręczył mu nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych. Policjant, odpoczywając z rodziną na plaży, zauważył i uratował topiące się dzieci i ich dziadka. - Życzę, żeby wszyscy spotkali w trudnych problemach pana na swojej drodze, a panu życzę dużo szczęścia, ale też rozsądku i zimnej krwi, którą pan zachował - powiedział Jacek Karnowski.

Zagrożenie ze strony Rosji w regionie Morza Bałtyckiego wzrosło, ale odpowiedzią sojuszników z NATO jest zwiększenie zdolności obronnych - oświadczył zastępca dowódcy sił USA w Europie generał broni Stephen M. Twitty. Wziął udział we wtorek w Gdańsku w wysłuchaniu przez amerykańską Komisję do spraw Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, tak zwaną Komisję Helsińską.

- Zauważyliśmy trójkę dzieci, która trzyma się kurczowo i co chwilę znika pod powierzchnią wody, pojawia się i znowu znika. Za nimi widać, że płynął jakiś starszy pan, który wymachiwał rękoma i wydawało nam się, że woła o pomoc - opowiada aspirant Rafał Dąbrowski z sopockiej policji. On razem z emerytowanym policjantem z Bydgoszczy i ratownikami uratowali tonących u brzegu niestrzeżonej plaży w Sobieszewie.

Na przejeździe rowerowym w Toruniu dochodziło do wielu wypadków z udziałem cyklistów. Urzędnicy obiecywali znaleźć rozwiązanie. I znaleźli. Postawili na ścieżce rowerowej barierki po obu stronach jezdni. Teraz rowerzyści na przejście muszą wjeżdżać slalomem. - Takie było założenie, żeby spowolnić ruch rowerzystów. To zostało osiągnięte. Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania - przekonuje Marcin Kowallek z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Toruniu. Kontrowersyjny pomysł krytykuje jednak część rowerzystów.

Nowym właścicielom uciekł, kiedy ci zatrzymali się na obiad, około 80 kilometrów od hodowli, z której go kupili. - Kiedy otworzyli klapę samochodu, czmychnął zanim zdążyli złapać smycz - opowiada Ewa Machowska, właścicielka hodowli owczarków staroniemieckich. Caleya szukali bezskutecznie. Po czterech miesiącach pies wrócił do starego domu. Miał niedowagę i kilka kleszczy, ale był zdrowy. Teraz zostanie już w Gdyni na stałe.

Policjanci z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na bank. Zabezpieczyli rewolwer, którym miał się posłużyć. Udało się także odzyskać skradzione pieniądze. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

26-latka miała dźgnąć mężczyznę nożem podczas kłótni. 31-latek zmarł w szpitalu. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a w poniedziałek sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 26-latka przyznała się do winy. Jak informuje prokuratura, na spotkaniu, podczas którego doszło do tragedii, były używane dopalacze.