Kurski sfotografowany z Kaczyńskim. Sasin: nie wnikam w to, jak zarządza telewizją

Polska

Jacek Sasin z PiS o telewizji państwowej pod rządami Jacka Kurskiegotvn24
wideo 2/35

W niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezes państwowej telewizji Jacek Kurski został sfotografowany z politykami PiS, między innymi z Jarosławem Kaczyńskim. Wicepremier Jacek Sasin w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 mówił, że "nie wnika w to", jak telewizją zarządza Kurski. - Rozumiem, że nie oczekuje pan takiego standardu, że ja, jako polityk, wicepremier, będę dzwonił do dziennikarzy telewizji publicznej i mówił: "źle mówicie, mówcie inaczej" - zwrócił się do prowadzącego.

W poniedziałek w specjalnym wydaniu "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 wicepremier Jacek Sasin (PiS) stwierdził, że na wynik wyborczy jego partii wpłynęła być może "kwestia komunikowania się z obywatelami". - Myślę, że tu musimy się znacząco poprawić - ocenił.

"Pan ode mnie oczekuje, żebym ja sterował tym, co mówią dziennikarze?"

Zapytany, czy ogląda telewizję państwową, której prezesem jest były polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski, Jacek Sasin odpowiedział: - Czasami tak.

- Widzi pan, co oni mówią, zwłaszcza w czasie protestów, o niepełnosprawnych, o nauczycielach, o lekarzach? - zwrócił uwagę prowadzący program Konrad Piasecki.

- To pan ode mnie oczekuje, żebym ja sterował tym, co mówią dziennikarze? - odpowiedział wicepremier.

Sasin: nie wnikam w to, jak telewizją zarządza Jacek Kurski

Sasin poproszony został również o komentarz do wspólnego zdjęcia, jakie Jacek Kurski zrobił sobie w niedzielny wieczór z politykami Prawa i Sprawiedliwości, między innymi z prezesem tej partii Jarosławem Kaczyńskim. Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych, europosłanka PiS Beata Mazurek opublikowała na Twitterze fotografię, na której obok niej i prezesa PiS znajdują się także między innymi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Za plecami Kaczyńskiego stoi właśnie Kurski.

Zdjęcie, na którym Jacek Kurski pozuje m.in. z prezesem PiStwitter.com/beatamk

- Rozumiem, że nie oczekuje pan takiego standardu, że ja, jako polityk, wicepremier, będę dzwonił do dziennikarzy telewizji publicznej i mówił: "źle mówicie, mówcie inaczej" - powiedział Sasin.

Dodał, że "nie wie" i "nie wnika w to", jak telewizją państwową zarządza Jacek Kurski.

Autor: mjz//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/beatamk

Magazyny:
Raporty: