Nie żyje Stefan Strzałkowski. "Kochał swoją małą Ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy"

Polska

Aktualizacja:
tvn24 / twitterNie żyje były poseł PiS Stefan Strzałkowski

Nie żyje były poseł Prawa i Sprawiedliwości Stefan Strzałkowski. Przez 10 lat zasiadał w ławach sejmowych, wcześniej przez siedem lat był burmistrzem Białogardu.

O śmierci Strzałkowskiego poinformował europoseł PiS Joachim Brudziński.

"Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu" - napisał.

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Twitterze podkreślił, że Strzałkowski "kochał swoją małą Ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy".

Poseł PiS od 2009 roku

Stefan Strzałkowski urodził się 31 sierpnia 1957 w Białogardzie (dziś województwo zachodniopomorskie). Z wykształcenia był nauczycielem. W zawodzie pracował 20 lat.

W latach 1998-2002 był starostą białogardzkim, następnie, do 2009 roku, burmistrzem Białogardu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku startował do Sejmu z listy PiS, ale mandat posła objął po śmierci Mariana Golińskiego w 2009 roku.

W Sejmie zasiadał także przez dwie kolejne kadencje - po wyborach w 2011 i w 2015 roku. W tegorocznych wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu koszalińskiego uzyskał 4266 głosów, co nie pozwoliło na ponowne objęcie mandatu.

W 2004 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

Autor: akw\mtom / Źródło: tvn24.pl, PAP