Polska

Rząd z pomocą dla rodzin ofiar katastrofy

Polska


Rada Ministrów zdecydowała o finansowej pomocy dla rodzin, które straciły swoich bliskich w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. W sumie na ten cel rząd przeznaczy prawie 4 mln zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Rząd pokryje również koszty uroczystości pogrzebowych ofiar katastrofy.

Każda z rodzin, która straciła bliskich w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem otrzyma 40 tysięcy złotych. W sumie na ten cel rząd przeznaczy z budżetu 3 840 000 zł.

Uchwałę w tej sprawie podjęto jeszcze w poniedziałek drogą korespondencyjną, poinformowano o tym we wtorek. Jak podano, taki charakter przyjęcia uchwały wynikał z potrzeby jak najszybszego udzielenia wsparcia rodzinom.

Na prośbę szefa MSWiA Jerzego Millera wojewodowie wprowadzą ułatwienia przy niezbędnych formalnościach związanych z pogrzebami.

Rząd sfinansuje

We wtorek premier Donald Tusk podpisał dokument, na mocy której rząd przeznaczył 20 mln zł na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych oraz kosztów związanych z pochówkiem zmarłych.

W sobotę, 10 kwietnia, w katastrofie samolotu wiozącego polską delegację na uroczystości katyńskie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przedstawiciele parlamentu, najwyżsi dowódcy wojska i działacze niepodległościowi.

ZOBACZ LISTĘ OFIAR KATASTROFY

TUTAJ MOŻESZ ZŁOŻYĆ KONDOLENCJE

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości