Polska

"Rocznica pogrzebu to cyniczna gra"

Polska

 
TVN24Niesiołowski jest zdania, że rocznica pogrzebu nie mieści się w polskiej tradycji

- Uroczyste obchodzenie pierwszej rocznicy pogrzebu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu nie mieści się w polskiej tradycji - ocenił w poniedziałek w Gorzowie Wielkopolskim wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO). Według niego to "cyniczna gra katastrofą smoleńską".

Działania PiS-u w związku z rocznicą katastrofy i pogrzebu pary prezydenckiej wicemarszałek uznał za "dość cyniczną grę katastrofą smoleńską". Jak dodał, nie ma żadnych złudzeń, że będzie ona prowadzona do wyborów.

- To jest za wszelką cenę mnożenie rocznic. Mamy klasyczny przykład: jak się kończy dyskusja o pomniku, zaczyna o rocznicy, a jak się kończy o rocznicy, to o miesięcznicy. Kto chce, może obchodzić, to jest jasne. Natomiast ja mówię o pewnym wymiarze publicznym, które PiS usiłuje nadać tej rocznicy - stwierdził.

Obchody na Wawelu

W poniedziałek w Bazylice Mariackiej w Krakowie odprawiono mszę św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. We mszy udział wzięła Marta Kaczyńska z mężem i córkami oraz brat Marii Kaczyńskiej, Konrad Mackiewicz. Do bazyliki przyszli również przedstawiciele niektórych rodzin ofiar katastrofy Tu-154M, m.in. Janusza Kurtyki i Zbigniewa Wassermanna oraz parlamentarzyści.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KRAKOWA REPORTERA 24

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości