Przegląd prasy: nie zrobią patentu przez niechlujstwo urzędników

14.05.2013
14.05.2013
tvn24
tvn24Chętni nie zrobią uprawnień? Brakuje odpowiednich rozporządzeń

Przez niechlujstwo urzędników w Polsce nie można zrobić uprawnień żeglarskich i motorowodnych - informuje "Rzeczpospolita". Resorty sportu i transportu nie wydały bowiem rozporządzeń, które umożliwiają przeprowadzenie egzaminów patentowych, a stare przepisy wygasły w ubiegłym roku.

Ministerstwa sportu i transportu, odpowiedzialne za rozporządzenie, które umożliwiałoby przeprowadzanie egzaminów patentowych, nie wydały go, chociaż stare przepisy wygasły już w październiku 2012 r. W efekcie Polski Związek Żeglarski oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego nie mogą egzaminować na patenty.

Kto zawinił?

Tysiące ludzi, którzy co roku w okresie przedwakacyjnym chcą zdobyć uprawnienia wodne, są w kropce. Podobnie jak tysiące małych firm, które zajmują się szkoleniem przyszłych żeglarzy.

Według "Rz", urzędnicy z ministerstwa sportu informowali, że za wydanie rozporządzenia odpowiada resort transportu. Jednak szansa, że trafi ono do podpisu ministra, jest nikła, mimo zapewnień rzecznika resortu, że prace nabrały tempa. Mikołaj Karpiński tłumaczy, że rozpoczęcie prac zależało od wydania innego rozporządzenia ministra sportu i turystyki.

PRZEGLĄD PRASY

Autor: jk\mtom\k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości