Polska

Orkiestra bez straży i policji? Poseł PiS ostrzega przed udziałem w "hecy WOŚP"

Polska

tvn24Poseł PiS ostrzega przed udziałem w wielkim finale WOŚP

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - napisał na Twitterze jeden z posłów PiS, Stanisław Pięta. W ten sposób skomentował doniesienia o tym, że w trakcie zbliżającego się wielkiego finału WOŚP zabraknie służb mundurowych.

Wpis posła Pięty pojawił się na jego koncie na Twitterze w niedzielę po południu. Parlamentarzysta odpowiedział w ten sposób na wpis jednego z dziennikarzy, który zamieścił artykuł podający w wątpliwość to, że w przyszłorocznym wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wezmą przedstawiciele policji czy wojska.

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby - napisał poseł.

Do tej pory reprezentanci służb mundurowych nie tylko dbali o bezpieczeństwo podczas corocznej zbiórki, ale często sami organizowali także swoje własne wydarzenia i atrakcje związane z finałem, jak np. pokazy wojskowego sprzętu czy tego należącego do straży pożarnej.

Pytanie do premier

W odpowiedzi na jego wpis na Twitterze pojawiła się lawina komentarzy. Dziennikarz "Faktów" TVN Krzysztof Skórzyński skierował pytanie wprost do premier Beaty Szydło. "Żeby uciąć wszystkie spekulacje: czy funkcjonariusz publiczny angażujący się w WOŚP, straci pracę?". Ta jak dotąd nie udzieliła odpowiedzi.

Tylko przed rokiem w wielkim finale WOŚP wzięło udział 65 jednostek wojskowych i instytucji podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zagra 24. raz

Przyszłoroczny wielki finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 10 stycznia. To już 24. edycja tego wydarzenia. Pieniądze ze zbiórki fundacja po raz kolejny przekaże na wyposażenie oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki dla seniorów.

Autor: lukl,ts/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości