Rząd PiS

  9 listopada 2015

  Niewydolności ochrony zdrowia możemy doświadczyć już w przyszłym tygodniu - mówił w czwartek w Sejmie w rozmowie z TVN24 poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski. Politycy opozycji krytykują rząd za działania związane z pandemią COVID-19. - W tym momencie jest nowa strategia po to, aby zapobiec wzrostowi zachorowań - przekonuje jednak poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast.

  Wyznaczony na nowego ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. "Nie lekceważcie objawów" - napisał na Twitterze.

  Tymczasowe zwolnienie ze składek ZUS, świadczenia dla osób zatrudnionych na umowy cywilno-prawne, uelastycznienie czasu pracy czy ułatwienia dla branży turystycznej. To tylko niektóre z rozwiązań przygotowanych przez rząd, mających przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa.

  Rząd już we wtorek może przyjąć pakiet antykryzysowy, a jeszcze w tym tygodniu pakiet może wejść w życie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - "Tarcza antykryzysowa" da nie tylko nadzieję, da realne instrumenty finansowe, budżetowe, inwestycyjne, gwarancyjne, kapitałowe, które pozwolą lepiej przejść przez ten bardzo trudny okres - podkreślił.

  Magdalena Rzeczkowska zastąpi od wtorku Piotra Walczaka na stanowisku szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów.

  Chcemy podnosić konkurencyjność naszych przedsiębiorców, wynagrodzenia pracowników, chcemy, żeby Polska stawała się coraz lepszym miejscem do życia - mówił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Polska na kolejną dekadę to Polska ambitna. W kancelarii premiera w sobotę podsumowano 100 dni rządu.