Polska

Polska pocięta piorunami

Polska

Tomasz JaegermannBurza w Warszawie (Tomasz Jaegermann, fot. Michał Flasiński)

W nocy pioruny po raz kolejny atakowały Warszawę. Burze dały się także we znaki mieszkańcom Bydgoszczy i Mazur. Widowiskowymi, niekiedy przerażającymi zdjęciami z nocnych burz podzielili się z portalem tvn24.pl internauci.

Warszawa, centrum pod ostrzałem - Tomasz Jaegermann Tomasz Jaegermann

Upalne powietrze napływającym do Polski powoduje tworzenie się burzowych chmur. Wyładownia, które poprzedniej nocy zaobserwowano w centralnej Polsce, nie były tak gwałtowne jak dzień wcześniej, niemniej meteorolodzy ostrzegają - wyładowania mogą być wyjątkowo groźne dla życia. Synoptycy przypominają ponadto, żeby nie szukać schronienia pod drzewami.

Dzisiaj w Tabbow w Rosji od uderzenia pioruna zginęła para 22-latków. Piorun trafił ich na oczach tłumu zabijając oboje na miejscu.

Według najświeższych prognoz również dzisiaj można spodziewać się gwałtownych burz, silnych wiatrów i znacznych opadów. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Burze mogą być niebezpieczne. Silny wiatr może zrywać gałęzie. Zagrożone są linie energetyczne. Lepiej zabezpieczyć wszystkie luźne elementy na balkonach i w ogródkach. Mogą wystąpić lokalne podtopienia.

Warszawa, widok na zachód - Tomasz Jaegermann Tomasz Jaegermann
Mikołajki po burzy/fot. Mateusz Klimek Mateusz Klimek
Wywrócony maszt stacji paliw w Mikołajkach/fot. Mateusz Klimek 
Warszawa, "niesamowite centrum" - Tomasz Jaegermann 

mkos

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Jaegermann