Polska

Ogórek z kobietami, Duda z emigrantami, Jarubas z samorządowcami, Palikot przed muzeum

Polska


Nie tylko ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski (PO) spędzi sobotę na walce o wyborców. Kandydat PiS Andrzej Duda poleci do Londynu, Magdalena Ogórek (SLD) wystąpi na Sejmiku Kobiet Lewicy, a Adam Jarubas (PSL) spotka się z samorządowcami.

Andrzej Duda leci w sobotę do Londynu, gdzie spotka się z przedstawicielami Polonii. W planach ma rozmowy z rodzinami w polskiej szkole sobotniej, z pracownikami polskiej firmy budowlanej i z młodzieżą. Kandydat PiS na prezydenta spotka się także z kombatantami oraz zasłużonymi działaczami emigracyjnymi.

Duda spotka się z emigrantami

Polityk ma rozmawiać m.in. o swoim programie, w szczególności o pierwszym z czterech filarów poświęconemu rodzinie. Duda proponuje m.in. 500 zł miesięcznie na każde dziecko w biedniejszej rodzinie i 500 zł na drugie dziecko w zamożniejszych, program mieszkaniowy dla młodych małżeństw, tworzenie szans zawodowych dla młodych w Polsce, aby nie musieli pracować za granicą. - W ten weekend będzie zderzenie między prezydentem Komorowskim, a kandydatem PiS. Komorowski będzie świętował z działaczami PO i celebrytami w Warszawie, a Andrzej Duda jedzie spotkać się z Polakami, którzy zostali wypchnięci z własnego kraju. To nie jest normalna sytuacja, że Polki rodzą w Wielkiej Brytanii, a w Polsce nie rodzą. To wynika z tego, że PO nie prowadzi prorodzinnej polityki - powiedział rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Ogórek liczy na kobiety

Magdalena Ogórek wystąpi w sobotę na zjeździe IV Sejmiku Kobiet Lewicy. Według rzecznika jej sztabu wyborczego Tomasza Kality, można się spodziewać, że kandydatka poruszy w swym przemówieniu kwestie dotyczące równouprawnienia, in vitro, a także zaapeluje do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by podpisał akt ratyfikacji konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy. W czwartek za ratyfikacją konwencji opowiedział się Senat.

Organizowane po raz czwarty spotkanie Sejmiku odbędzie się w tym roku pod hasłem "Czas kobiet". Weźmie w nim udział delegacja Partii Europejskich Socjalistów (PES); przyjazd zapowiedzieli przewodniczący partii Siergiej Staniszew i wiceprzewodnicząca PES Women Marja Bijl. Posiedzenie Sejmiku otworzy jego przewodnicząca Katarzyna Piekarska. Lider Sojuszu Leszek Miller wręczy nagrody "Stalowy Goździk" dla kobiet najbardziej wyróżniających się w aktywności społecznej.

Jarubas z samorządowcami, Palikot przed muzeum

Kandydat PSL Adam Jarubas planuje z kolei na Stadionie Narodowym w Warszawie konwencję, podczas której zaprezentuje blisko pięciuset samorządowcom z Mazowsza swoją wizję prezydentury. Konwencję ma poprzedzić konferencja prasowa Jarubasa zatytułowana "Inicjatywa Ustawodawcza Prezydenta RP dla Samorządów".

Janusz Palikot, kandydat Twojego Ruchu, zaplanował w sobotę dwie konferencje prasowe. Pierwsza odbędzie się przed Muzeum Powstania Warszawskiego, druga - przed namiotem wyborczym partii na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja.

Kampania wyborcza w pełni
Kampania wyborcza w pełni tvn24

Autor: eos\mtom / Źródło: PAP, TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości