TVN24 | Polska

W radomskim szpitalu zmarł 43-letni mężczyzna. Był zakażony SARS-CoV-2

TVN24 | Polska

Autor:
gp,szj
Źródło:
PAP/TVN24
20 października: 5559 nowych przypadków. Prof. Fal: niestety jest to efekt naszego postępowania
20 października: 5559 nowych przypadków. Prof. Fal: niestety jest to efekt naszego postępowaniaTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

43-letni kierowca autobusu w poniedziałek trafił do szpitala w Radomiu. W nocy z soboty na niedzielę zmarł. To siódma osoba zakażona koronawirusem w Polsce, która zmarła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zmarł 43-letni pacjent zakażony koronawirusem – poinformowała w niedzielę rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak.

Mężczyzna był pierwszym przyjętym do szpitala w Radomiu na początku tygodnia pacjentem z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno–Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Z informacji tvn24.pl wynika, że początkowo stan mężczyzny był dobry. W rozmowach z personelem mężczyzna mówił, że czuje się dobrze, rokowania lekarzy, co do jego szans wyzdrowienia też były optymistyczne. Ale po kilku dniach stan 43-latka nagle się pogorszył. Zmarł w nocy z powodu ostrej niewydolności oddechowej. 

Sanepid szukał pilnie pasażerów PKS Grójec

10 zakażonych w szpitalu

Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 oczekuje w szpitalu na wyniki badań.

Rzeczniczka przekazała, że do szpitala zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania badań w kierunku koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, pacjenci czekają na wyniki od 3 do 5 dni. Obecnie szpital oczekuje na wyniki badań z czwartku. 

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:gp,szj

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości