Wojna i więź. 16 lat relacji Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
"Wojna i więź", czyli skomplikowane relacje Kaczyńskiego i Tuska. Reportaż Dariusza Kubika z "Czarno na białym"
"Wojna i więź", czyli skomplikowane relacje Kaczyńskiego i Tuska. Reportaż Dariusza Kubika z "Czarno na białym"
TVN24
TVN24"Wojna i więź", czyli skomplikowane relacje Kaczyńskiego i Tuska. Reportaż Dariusza Kubika z "Czarno na białym"

Gdyby Jarosław Kaczyński powiedział dziś: "nasi koledzy przyjaciele z Platformy" albo Donald Tusk: "koledzy, przyjaciele z PiS", wyborcy mogliby się zastanawiać, czy to nie jest deepfake. A jednak kiedyś tak było. O skomplikowanych relacjach liderów największych ugrupowań politycznych - od przyjaźni do dzisiejszych napiętych stosunków - opowiada w dwóch reportażach "Czarno na białym" Dariusz Kubik. Oglądaj w poniedziałek i wtorek o 20.30 w TVN24, a już teraz w TVN24 GO.

ZOBACZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ REPORTAŻU "WŁADZA I WIĘŹ" >>>

ZOBACZ DRUGĄ CZĘŚĆ REPORTAŻU "WŁADZA I WIĘŹ" >>> 

- (Kaczyński i Tusk - red.) Mają wielki czar, mają wielkie zdolności manipulacyjne. Kaczyński uwiódł negatywnymi cechami - uwiódł Polaków mówieniem negatywnych słów o innych ludziach, szczując na wroga. Tusk uwodzi ciągle tym samym - nie jest Kaczyńskim - opowiada w reportażu Robert Krasowski, były dziennikarz, autor książek o kulisach polskiej polityki.  

Jak to się stało, że z POPiS-u zrobiła się, jak mówi Waldemar Pawlak", "wojna PO i PiS-u" i "wyniszczająca rywalizacja"? Czy gdyby pewnego dnia Tusk i Kaczyński zniknęli ze sceny politycznej, ta sytuacja zmieniłaby się? Jak stosunek polityków do siebie zmieniał się przez ostatnie 16 lat? Na te pytania Dariusz Kubik szuka odpowiedzi m.in. z Krasowskim, Janem Marią Rokitą i Arturem Balazsem.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości