Polska

Hakerzy zaatakowali BIP. "Nie szukajcie nas"

Polska

TVN24.plTak wyglądały strony po ataku hakerów

Wielki atak na strony Biuletynu Informacji Publicznej. Na kilkuset stronach zamiast właściwych danych pojawił się szkolny autobus. "Nie szukajcie Nas bo i tak wam sie nie uda..." - podpisali się włamywacze.

Zaatakowane zostały strony samorządów lokalnych, m.in. powiatu żyrardowskiego, gmin: Włocławek, Jedlińsk, Ożarów, czy miast: Radzymin i Sulejówek.

Ofiarą hakerów padły także portale m.in.: Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, czy Gminnego Dom Kultury i Biblioteki w Głogowie Młp. Część już przywróciła właściwy wygląd strony.

Zoombie...

Hakerzy podpisani "punkG and hardstyle77" napisali: "Polskie szkoly, zamiast ksztalcic mlode spoleczenstwo, robi z niego cos co mozna nazwac zoombie... W szkole nie nauczysz sie odmian alotropowych, zjawiska hydrolizy i innych materialow zawartych w podrecznikach" (pisownia oryginalna - red.).

Dalej hakerzy dodają, że w polskich szkołach "nauczysz sie spozywac duze dawki alkoholu, palic trawke oraz spozywac inne srodki odurzajace np. Amfetamine".

Podkreślają, że "co najgorsze, szkola pozbawia uczuc... Dziewczyny nie maja poczucia wlasnej wartosci... Chca popisac sie przed kolezankami, dawajac sie nawet mezczyzna po 40-tce!". Na końcu komunikatu hakerzy zastrzegają, by ich nie szukać. "Nie szukajcie Nas bo i tak wam sie nie uda..." - piszą.

Pierwszy informację o ataku hakerskim podał portal Radia ZET.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości