Polska

Chodzi do podstawówki i studiuje na politechnice. Stypendium dla 9-latka

Polska

TVN 24Kamil Wroński, 9-letni student Politechniki Lubelskiej

Mimo młodego wieku Kamil ma na swoim koncie nie lada sukcesy. 9-latek jest jednocześnie uczniem podstawówki i studentem Politechniki. Został za to wyróżniony ministerialnym stypendium.

9-letni Kamil Wroński z Lublina jest szczególnie uzdolnionym dzieckiem. Do tego stopnia, że został już studentem mechatroniki. Jednocześnie uczęszcza więc do szkoły podstawowej i uczy się na Politechnice Lubelskiej. Początkowo na uczelni był to indywidualny tok nauczania, teraz Kamil na zajęcia chodzi już regularnie ze starszymi od siebie o wiele lat studentami.

Kamil, jak sam przyznaje, nie ma problemu z wykładanymi przedmiotami. Ponoć momentami radzi sobie nawet lepiej niż starsi studenci. - Na napędach elektrycznych to raz uratowałem grupę - chwali się Kamil. - Zacząłem odpowiadać na wszystko - mówi chłopiec.

Pomimo sporej różnicy wieku chłopiec nie narzeka na brak towarzystwa i kontakty z dużo starszymi studentami.

- Nawet mam jednego przyjaciela na studiach - mówi Kamil. Najmłodszy student jest także zadowolony z dobrej relacji z wykładowcami.

Za swoje naukowe osiągnięcia Kamil Wroński został nagrodzony ministerialnym stypendium, które w obecności kolegów z podstawówki wręczyła mu minister edukacji Anna Zalewska.

Autor: agr/ja / Źródło: TVN 24