Biedroń chce stworzyć "postępową koalicję". Zaprosił między innymi SLD i Razem

[object Object]
Biedroń chce stworzyć "postępową koalicję"tvn24
wideo 2/33

Zapraszam do stworzenia trzeciej siły politycznej, koalicji, wszystkich tych, którzy chcieliby budować jedną, wielką, zjednoczoną opozycję, siłę, przymierze dla przyszłości postępowej Polski - mówił w sobotę Robert Biedroń, przewodniczący Wiosny. Lider partii Razem Adrian Zandberg pozytywnie odniósł się do tego pomysłu. - Chciałbym, żebyśmy zbudowali wspólną lewicową listę - powiedział.

Robert Biedroń zorganizował w sobotę konferencję prasową przed Sejmem. Poinformował, że w piątek odbyło się spotkanie struktur Wiosny, "koordynatorów i koordynatorek regionalnych, okręgowych, członków i członkiń Rady Krajowej, zarządu partii, szefów sztabu, wszystkich jedynek".

W związku z tym przekazał dziennikarzom "bardzo dobrą wiadomość", na którą - jak mówił - czekało "wiele osób, które chciały zagłosować na postępową siłę polityczną".

Biedroń zaprasza do stworzenia "postępowej koalicji politycznej"

Biedroń zaprosił do stworzenia "trzeciej siły politycznej w postaci postępowej partii politycznej, koalicji politycznej" wszystkich tych, "którzy chcieliby budować jedną, wielką, zjednoczoną opozycję, siłę, przymierze dla przyszłości postępowej Polski".

- Chcielibyśmy przystąpić od dzisiaj do szerokich rozmów o przyszłości siły politycznej, która stanie obok PiS, PO - dodał.

Zaznaczył, że "żeby tak się stało, uczestniczyć w tym muszą wszyscy ci, którzy do tej pory w tej sferze funkcjonowali".

- Zapraszam Sojusz Lewicy Demokratycznej, Barbarę Nowacką, Inicjatywę Polska, Unię Pracy, Polską Partię Socjalistyczną, Inicjatywą Feministyczną, partię Zielonych, partię Razem, wszystkich tych, których też nie wymienię dzisiaj, którzy chcieliby połączyć siły do współpracy, do tego, żebyśmy razem usiedli do stołu i zaczęli rozmawiać o nowej sile - podkreślił lider Wiosny.

Zandberg: chciałbym, żebyśmy zbudowali wspólną lewicową listę

Propozycję Roberta Biedronia skomentował w rozmowie z reporterką TVN24 Adrian Zandberg, lider partii Razem.

Stwierdził, że jego ugrupowanie "od wielu miesięcy proponuje zbudowanie koalicji na lewo od centrum".

- Po wyborach jest czas, żeby się przegrupować. Ja mogę powiedzieć tyle: z mojej strony jest wyciągnięta ręka, rozmawiajmy - stwierdził, odnosząc się do propozycji Biedronia.

Dodał, że "kluczowe jest to, żeby w przyszłym parlamencie była bardziej sensowna opozycja, niż jest teraz".

- Potrzeba prospołecznej, lewicowej opozycji, która ma konkretny pomysł na Polskę i ten pomysł jest inny i od pomysłu PiS, i od tego, co było przed 2015 rokiem - zaznaczył.

Lider Razem zapewniał, że "jest w kontakcie z Robertem Biedroniem i z ludźmi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej".

- W ten weekend odbywa się rada krajowa Razem. To nasze najwyższe ciało, które podejmuje decyzje o strategii wyborczej. Ja chciałbym, żebyśmy zbudowali wspólną lewicową listę - podkreślił Zandberg.

Zandberg: chciałbym, żebyśmy zbudowali wspólną lewicową listę
Zandberg: chciałbym, żebyśmy zbudowali wspólną lewicową listęTVN24 Pomorze, weekendfm.pl

Autor: ads//plw//kwoj / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości