Inicjatywa lidera LPR, która ma skłonić premiera do uwolnienia Janusza Kaczmarka, już jest legalna. Protestujący przyłączyli się do stojącego przed KPRM od 16 sierpnia namiotu byłego posła Zbigniewa Nowaka, który zgodę na manifestację posiadał.

Dopiero wczoraj dogadaliśmy się co do naszej politycznej przyszłości. Janusz Kaczmarek będzie kandydował z naszych list do Sejmu. I powinien być naszym kandydatem na premiera także w przyszłej kadencji - powiedział w Magazynie TVN24 Roman Giertych.

Krauze, Netzel, Kaczmarek, Kornatowski - wszyscy pochodzą z Trójmiasta, mieli zaufanie rządzących, teraz zajęła się nimi prokuratura. - PiS ma strasznego pecha w doborze ludzi - komentuje w "Kropce nad I" Jacek Kurski, gdański poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Warszawska prokuratura okręgowa prześle do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów Lechowi Woszczerewiczowi i Januszowi Maksymiukowi – poinformował "Wprost”. - Takie wnioski nie trafiły do prokuratury krajowej - odpowiedział w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Barski.

Były premier Leszek Miller po "licznych rozmowach z koleżankami i kolegami" z łódzkiego SLD podjął decyzję o kandydowaniu w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Zapowiedział, że wystartuje z listy SLD w Łodzi.

Znieważanie funkcjonariuszy policji oraz stawianie czynnego oporu podczas zatrzymywania i doprowadzania do izby wytrzeźwień - to treść zarzutów, jakie dwóm funkcjonariuszom BOR postawiła szczecińska prokuratura.

- Utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań i podżeganie do nich innej osoby w sprawie akcji CBA - takie zarzuty usłyszał w warszawskiej prokuraturze Janusz Kaczmarek. Zarzuty mają już postawione także b. szef policji Konrad Kornatowski i prezes PZU Jaromir Netzel, a zatrzymany ma być szef Prokomu Ryszard Krauze.

- Nie zaskoczyło mnie zatrzymanie Janusza Kaczmarka, choć strasznie się na nim zawiodłem - powiedział w Polskim Radiu Lech Kaczyński. Prezydent uważa, że należy ujawnić materiały, na podstawie których były szef MSWiA został zatrzymany.

SLD 7 września zagłosuje za swoim wnioskiem o samorozwiązaniem Sejmu - zapowiedział szef klubu Sojuszu Jerzy Szmajdziński. - Jesteśmy zadowoleni z decyzji SLD, poprzemy wszystkie wnioski o skrócenie kadencji - skomentował Marek Kuchciński (PiS). Także PO zapowiada, że zagłosuje za.

- Wszystko zależy od PO. Jeśli Tusk nie przejmie władzy przed wyborami, będzie to oznaczać, że skrycie wspiera PiS - uważa Andrzej Lepper. Lider Samoobrony zapowiedział nowe dowody w sprawie Telegrafu - spółki, którą na początku lat 90-tych posiadało Porozumienie Centrum braci Kaczyńskich

Po mediacji kieleckich biskupów udało się w czwartek osiągnąć porozumienie, kończące strajk MPK w Kielcach. Porozumienie zakłada przede wszystkim, że przedsiębiorstwo wznowi 1 września przewozy pasażerskie i będzie jedynym przewoźnikiem w mieście.

Pełnomocnik posła Stanisława Łyżwińskiego chce zmiany prokuratury prowadzącej śledztwo w tzw. seksaferze. W związku z aresztowaniem posła zapowiada także skierowanie skargi do Europejskiego Trybunału.

MEN pod kierownictwem Ryszarda Legutki rezygnuje z pomysłu, forsowanego przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha, wprowadzenia w szkołach tzw. Kart Ucznia.

Trzy czwarte respondentów ocenia rządy Jarosława Kaczyńskiego negatywnie - wynika z sondażu TNS OBOP. Prawie dwie trzecie ma podobne zdanie o jego bracie, prezydencie.

- Nie ma osób "uprzywilejowanych" względem prawa, dlatego doszło do zatrzymań - tak premier Jarosław Kaczyński odpiera zarzuty, że zatrzymanie Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego miały charakter polityczny

Boję się prokuratury - mówi reżyser Sylwester Latkowski, w którego domu zatrzymano rano byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. - Od tej pory każdy dziennikarz może się czegoś bać - dodaje.

Po zatrzymaniu b. szefa MSWiA i szefa policji, opozycja mówi, że jest to próba zamknięcia im ust, jako świadkom sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS replikuje: niech Kaczmarek powie prokuratorom to, co mediom. ABW nie komentuje zatrzymań.