Dzikie wysypisko w lesie. Ktoś wyrzucił 700 kilogramów ryb

TVN24

Autor:
eŁKa/b
Źródło:
TVN24 Pomorze
Na leśników czekała śmierdząca "niespodzianka"
wideo 2/5
Na leśników czekała śmierdząca "niespodzianka"

W lesie w okolicy Chojnic (województwo pomorskie) odkryto wysypisko ryb. Sprawę prowadzi straż leśna, która będzie próbowała ukarać sprawcę lub sprawców.

"Świeże, wędzone, filety, kręgosłupy, wnętrzności i płetwy..." – opisują znalezisko w jednym w leśnictwie Chociński Młyn pracownicy Nadleśnictwa Przymuszewo. W okolicy Chojnic na Pomorzu przypadkowy spacerowicz natrafił na śmierdzące składowisko. Natychmiast zawiadomił służby leśne.

W sumie usunięto około 700 kilogramów rybnych odpadów. Za sprzątanie zapłaciło nadleśnictwo, które na portalu społecznościowym wrzuciło zdjęcia śmietniska i ostry komentarz.

"Eternit, lodówki, opony, kanapy... Można tak wymieniać długo"

"Chciwość? Lenistwo? Niewiedza? Nie wiemy czym kierowała się osoba, która pozbyła się odpadów w ten sposób. Wiemy, że taka ilość odpadów organicznych może stanowić zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt" – czytamy w komunikacie nadleśnictwa.

Sprawę prowadzi straż leśna, która postara się namierzyć winnego i ukarać go mandatem. Niestety to jedyna forma walki z ludźmi, którzy do lasu podrzucają swoje odpady.

- Ta sytuacja w skali całego kraju jest "kroplą w morzu" problemów śmieci w lasach. Eternit, lodówki, opony, kanapy... Można by tak wymieniać w nieskończoność - żalą się leśnicy z Przymuszewa. "To my jako społeczeństwo musimy zmienić swoją mentalność i nauczyć się szacunku dla przyrody" - dodają.

Ryby wyrzucono w lesie w pobliżu Chojnic
Google Maps

Źródło: TVN24 Pomorze

eŁKa/b