TVN24 | Łódź

Łódź. Pistolety gazowe, rewolwery i atrapa karabinu. Dwie osoby z zarzutami nielegalnego posiadania broni

TVN24 | Łódź

Autor:
bż//rzw
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzani trafili do aresztu
Podejrzani trafili do aresztuTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPodejrzani trafili do aresztu

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 55 i 56 lat za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi pistolety gazowe, rewolwery oraz atrapę karabinu maszynowego. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W piątek nad ranem w gminie Kobiele Wielkie (woj. łodzkie) pojawili się policjanci z Łodzi, Radomska oraz z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Funkcjonariusze przekazują, że działania były ryzykowne, bo dotyczyły mężczyzn, który mogli być uzbrojeni. 

- Doszło do zatrzymania 55-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który jest właścicielem posesji, oraz 56-latka mieszkającego na terenie powiatu piotrkowskiego, który odwiedził go bezpośrednio przed policyjną akcją - przekazuje nadkomisarz Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy powiatowej.

Broń i atrapy broni u zatrzymanych mężczyzn

W czasie akcji policjanci zabezpieczyli pięć pistoletów gazowych, atrapę karabinu maszynowego oraz dwa rewolwery. Oprócz tego znaleziono amunicję, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, prochownicę wraz z akcesoriami, kajdanki metalowe, blankiety różnego rodzaju legitymacji, pojemniki z substancjami chemicznymi, które zostaną poddane badaniom.

Mężczyźni usłyszeli zarzutyPolicja w Radomsku

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zarzut i areszt

Zabezpieczona broń będzie teraz badana przez biegłych. Na podstawie wstępnej opinii eksperta z zakresu broni palnej, prokuratorzy przedstawili zatrzymanym zarzuty posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia.

- Za to przestępstwo polski Kodeks karny przwiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności - mówi nadkomisarz Wlazłowska.

Sąd na wniosek prokuratury zgodził się na tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Policja przekazuje, że mężczyźni nie byli dotąd karani. 

Do zatrzymania doszło w gminie Kobiele Wielkie

Autor:bż//rzw

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Radomsku

Pozostałe wiadomości