Kultura i styl

"Zmierzch" znów rządzi. "Pokolenie" doceniło Bullock

Kultura i styl


MTV Movie Awards rozdane. Po raz drugi w historii, to wyłącznie fani decydowali o nominacjach i nagrodach we wszystkich 13 kategoriach i po raz drugi tryumfatorem okazała się saga "Zmierzch". Jej druga część, "Księżyc w nowiu" zgarnęła 5 statuetek.

"Księżyc w nowiu" otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy film, a jego bohaterowie - Kristen Stewart i Robert Pattinson - zostali nagrodzeni za najlepsze kreacje aktorskie. Parę wyróżniono również za najlepszy pocałunek. Odbierając statuetkę Pattinson i Stewart oczywiście zainscenizowali zwycięską cenę. Dodatkowo sam Pattinson odebrał laur w kategorii supergwiazda.

W zeszłym roku pierwsza część cyklu "Zmierzch" również otrzymała pięć nagród MTV.

Poza "Zmierzchem" zwycięzcami w tym roku mogą się poczuć twórcy filmu "Kac Vegas". Występujący w nim Zach Galifianakis otrzymał nagrodę za najlepsza rolę komediową, a scena z filmu z nagim Kenem Jeongiem została okrzyknięta najlepszą.

Najlepszym czarnym charakterem okazał się Tom Felton, który zagrał Draco Malfoy'a w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi". Najlepsza scena walki pochodzi z filmu "Obsesja". Bohaterami wyróżnionej sceny są Beyonce Knowles i Ali Larter.

Sandra Bullock otrzymała natomiast nagrodę MTV Generation - za całokształt osiągnięć artystycznych. Tuż po odebraniu nagrody do listy tych osiągnięć dopisała płomienny pocałunek, który złożyła na ustach Scarlett Johansson.

Lista laureatów MTV Movie Awards 2010:

Najlepszy film: "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" Najlepsza rola kobieca: Kristen Stewart, "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" Najlepsza rola męska: Robert Pattinson, "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" Najlepsza rola komediowa: Zach Galifianakis, "Kac Vegas" Najlepszy czarny charakter: Tom Felton, "Harry Potter i Książę Półkrwi" Najlepsza scena walki: Beyonce Knowles i Ali Larter, "Obsesja" Najlepszy pocałunek: Kristen Stewart i Robert Pattinson, "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" Najlepsza scena strachu: Amanda Seyfried, "Zabójcze ciało" Najlepsza scena: nagi Ken Jeong, "Kac Vegas" Najlepsza debiutantka: Anna Kendrick, "W chmurach" Twardziel roku: Rain, "Ninja zabójca" Supergwiazda: Robert Pattinson, "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" Nagroda pokolenia MTV: Sandra Bullock

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości