TVN24 | Kultura i styl

Książę Karol i księżna Kamila wystąpili w popularnym serialu

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
wac//az
Źródło:
BBC, The Guardian

Książę Walii i księżna Kornwalii zagrali w odcinku specjalnym opery mydlanej "EastEnders", poświęconym platynowemu jubileuszowi 70-lecia panowania Elżbiety II. Para nie musiała się uczyć długiego tekstu. - Zasadniczo są sobą i będą robić to, co będą robić w ciągu najbliższych kilku miesięcy w rzeczywistości, czyli brać udział w obchodach jubileuszu - zdradziła królewska korespondentka.

Bohaterowie odcinka, który zostanie wyemitowany przez BBC One 2 czerwca, spotykają się na plenerowej imprezie dla mieszkańców Albert Square z okazji obchodów platynowego jubileuszu Elżbiety II. Głównym organizatorem przyjęcia jest grany przez Danny'ego Dyera Mick Carter. Mężczyzna dokucza sąsiadom, powtarzając, że na imprezie pojawią się wyjątkowi goście. Imprezowicze będą w szoku, kiedy zobaczą członków rodziny królewskiej.

Aktorka serialu: spotkanie z książęcą parą jak niesamowity sport

Zdaniem odtwórczyni jednej z ról, Kellie Bright, spotkanie z książęcą parą było jak "niesamowity sport". - Pomyślałam, wow, nigdy wcześniej nie robili czegoś takiego. Tak naprawdę nie wiedzieli, czego się spodziewać. To musiało być dla nich stresujące i całkowicie wykraczające poza ich doświadczenia - powiedziała w rozmowie z BBC.

- Byliśmy naprawdę zaszczyceni, że Karol i Kamila pojawili się w jednym z najbardziej wyjątkowych odcinków "EastEnders" - powiedział w rozmowie z BBC Chris Clenshaw, producent wykonawczy serialu. Emisja odcinka zbiega się w czasie z obchodami 70-lecia panowania królowej Elżbiety II, które potrwają cztery dni. W programie m.in. parada wojskowa Trooping the Colour i koncert przed pałacem Buckingham.

Co Karol i Kamila powiedzą w serialu?

Zapytany o słowa, które Karol i Kamila wypowiedzą w serialu, królewska korespondentka BBC Jennie Bond odpowiada: "To ściśle strzeżony sekret". Zaznacza, że para nie musiała się uczyć długiego tekstu. - Zasadniczo są sobą i będą robić to, co będą robić w ciągu najbliższych kilku miesięcy w rzeczywistości, czyli brać udział w obchodach jubileuszu - powiedział w rozmowie z "The Guardian".

"EastEnders" jest brytyjską operą mydlaną, nadawaną od 1985 roku. Do 20 maja 2022 roku stacja telewizyjna BBC One wyemitowała 6489 odcinków.

Autor:wac//az

Źródło: BBC, The Guardian

Pozostałe wiadomości