Billie Eilish przeprasza za nagranie. Miała wtedy 13 lat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
Reuters

Piosenkarka Billie Eilish przeprasza za swoje zachowanie sprzed lat po tym, jak do internetu wyciekły nagrania, na których wokalistka ma zachowywać się w rasistowski sposób. "Jestem zbulwersowana i zawstydzona, chce mi się rzygać" - napisała Eilish w przeprosinach.

Wielokrotna zdobywczyni nagród Grammy na zamieszczonym w internecie nagraniu sprzed lat ruszała ustami do piosenki, która zawierała obelgi wobec Azjatów. Na innym opublikowanym nagraniu prezentowała za to akcent, który część osób uznała za obraźliwy dla Azjatów.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie 20-letnia piosenkarka stwierdziła, że "w tamtym czasie nie wiedziała, że to był obraźliwy termin" używany przeciwko osobom azjatyckiej społeczności. "Jestem zbulwersowana i zawstydzona, chce mi się rzygać, kiedy uświadamiam sobie, że poruszałam ustami do tego słowa" – dodała.

Na ujawnionym nagraniu Bille Eilish miała około 13 lat. "Wiek i ówczesny brak wiedzy mnie nie usprawiedliwiają. To zadało komuś ból i za to przepraszam" – napisała. Stwierdziła również, że piosenka, którą słychać w wideo, to "jedyny raz, kiedy usłyszała to słowo, ponieważ nikt z jej rodziny go nie używał".

CZYTAJ WIĘCEJ O KARIERZE BILLIE EILISH

O klipie, w którym używa akcentu, Elilish napisała, że mówiła "głupim, wymyślonym głosem" i jest to coś, co robiła od dzieciństwa, rozmawiając ze "zwierzętami, przyjaciółmi i rodziną". "To… w żaden sposób nie jest imitacją kogokolwiek ani żadnego języka, akcentu lub kultury w najmniejszym stopniu" – powiedziała. "Każdy, kto mnie zna, widział mnie przez całe życie wygłupiającą się głosami. Bez względu na to, jak zostało to zinterpretowane, nie chciałam, aby moje działania wyrządziły krzywdę innym" - dodała.

"Przykleja mi się etykietkę osoby, którą nie jestem" – stwierdziła Billie Eilish. "Zawsze ciężko pracowałam, żeby wykorzystywać estradę do walki o życzliwość, tolerancję, sprawiedliwość i równość" – podkreśliła piosenkarka.

Po serii ataków na Amerykanów pochodzenia azjatyckiego, w związku z pandemią COVID-19, prezydent USA Joe Biden podpisał w maju ustawę o przestępstwach z nienawiści COVID-19.

Autor:asty\mtom

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości