"List miłosny do świata". Ponad sto największych gwiazd zagrało z własnych domów

Autor:
mart//rzw
Źródło:
BBC

Największe gwiazdy światowej muzyki połączyły siły i zagrały w sobotę koncert, który był transmitowany na całym świecie. Artyści zadedykowali występ pracownikom ochrony zdrowia, walczącym z koronawirusem o zdrowie i życie pacjentów chorych na COVID-19.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W sobotnim koncercie "One World: Together At Home", organizowanym przez ruch Global Citizen i Światową Organizację Zdrowia (WHO) wzięło udział ponad 100 artystów, wśród nich Lady Gaga, Paul McCartney, John Legend, Adam Lambert, One Direction, The Killers, Jennifer Lopez, Stevie Wonder, Taylor Swift, Billie Eilish. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, utwory wykonywali z własnych domów. Zespół The Rolling Stones, którego członkowie przebywają osobno, zagrał z czterech miejsc. Perkusista Charlie Watts brakujący instrument zastąpił sofą i walizkami.

Koncert trwał osiem godzin, a występy przeplatano historiami osób walczących z epidemią na pierwszej linii frontu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

"List miłosny do świata"

Show zadedykowano pracownikom ochrony zdrowia. Rozpoczął się od braw pod ich adresem, nagranych przez ludzi z całego świata. Montażowi oklasków towarzyszył napis: "Do wszystkich pracowników ochrony zdrowia na pierwszej linii frontu, jesteśmy z wami. Dziękujemy, że jesteście dla nas". Kurator koncertu, Lady Gaga nazwała go "listem miłosnym do świata". Paul McCartney nazwał medyków "prawdziwymi bohaterami" kryzysu i wspomniał o swojej mamie Mary, która była pielęgniarką podczas II wojny światowej.

Wpływy z koncertu trafią do COVID-19 Solidarity Response Fund, funduszu zainicjowanego przez WHO, ale Lady Gaga wyjaśniła, że głównym celem przedsięwzięcia ​​nie jest zbieranie pieniędzy, ale dostarczenie rozrywki i przesłania solidarności.

Koncert podzielono na dwie części. Pierwsze sześć godzin można było oglądać na platformach społecznościowych, następnie główny, dwugodzinny koncert transmitowano w telewizji. Poprowadzili go Stephen Colbert, Jimmy Kimmel i Jimmy Fallon.

Na koniec wspólnie, choć z różnych lokalizacji, Celine Dion, Lady Gaga, John Legend i Andrea Bocelli wykonali utwór "The Prayer".

Autor:mart//rzw

Źródło: BBC

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości