Kultura i styl

Dziś ogłoszenie nominacji do Oscarów. Oglądaj na żywo w TVN24 Biznes i Świat

Kultura i styl

ShutterstockAmerykańska Akademia Filmowa ogłosi dziś listę nominowanych

Już dziś po południu Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi nominacje do Oscarów. Przedstawienie listy nominowanych filmów i artystów będzie można oglądać na żywo o godz. 14.30 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi nominowanych w 24 kategoriach. W każdej z nich wyłanianych jest od 2 do 5 tytułów lub nazwisk. Wyjątkiem jest kategoria "najlepszy film", którą od 2009 roku tworzy 9 najlepszych produkcji roku.

Oscary, czyli coroczne Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznawane są od 1929 roku przyznawane są przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Ufundowane zostały w 1927 roku.

Niepewna lista faworytów

Wśród filmów ostatniego roku trudno jednoznacznie wskazać faworytów do statuetek. Można przypuszczać, że w większości przypadków lista nominowanych pokryje się z tymi ogłoszonymi do nagród BAFTA, Złotych Globów czy amerykańskich stowarzyszeń filmowych (np. DGA czy SAG).

Największe szanse na nominacje w najważniejszych kategoriach (film, reżyseria, scenariusz, główna rola męska i kobieca) mają: "The Big Short", "Carol", "Most Szpiegów", "Spotlight", "Marsjanin", "Steve Jobs", "Wstrząs", "Pokój" oraz "Zjawa".

Gala rozdania tegorocznych Oscarów odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre 28 lutego. Ceremonię poprowadzi po raz drugi Chris Rock, który w tej roli zadebiutował w 2005 roku.

Ogłoszenie nominacji do Oscarów transmitować na żywo będzie telewizja TVN24 Biznes i Świat. Początek o godz. 14.30

Autor: tmw//tka / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości