Bójka na Krupówkach, nie żyje 25-latek. Zarzuty dla trzech mężczyzn

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Zarzuty dla trzech mężczyzn po bójce na Krupówkach
Zarzuty dla trzech mężczyzn po bójce na KrupówkachTVN24
wideo 2/4
lajf krupówki

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty w związku ze śmiercią 25-latka pobitego na Krupówkach w Zakopanem (Małopolska). Podejrzani zostali zatrzymani - kilka dni po pobiciu mężczyzny - w Kaliszu (Wielkopolska).

Informacje o zatrzymaniu mężczyzn i zarzutach potwierdził w poniedziałek prokurator Rafał Porębski z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Śledczy nie ujawniają jednak na razie innych szczegółów przesłuchań i nie podają, czy zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu. Planowane są kolejne czynności z udziałem trójki podejrzanych.

W piątek w Kaliszu policja zatrzymała i przewiozła do zakopiańskiej prokuratury pięciu mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce na Krupówkach. Po przesłuchaniu przez prokuratora, trzech mężczyzn w wieku ponad 20 lat usłyszało zarzuty udziału w bójce, która zakończyła się tragicznie. Pozostałych dwóch zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadków i nie usłyszało żadnych zarzutów.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Tragiczna bójka na Krupówkach

Do tragicznej bójki na Krupówkach doszło w nocy z 11 na 12 września. Wówczas na świętujących wieczór kawalerski napadła grupa mężczyzn. Wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

25-latek trafił do szpitala. Lekarze określali jego stan jako zagrażający życiu. Mężczyzna zmarł kilka dni później.

Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości