TVN24 | Kraków

102 narkotykowe zarzuty dla 17 osób. Zaczęło się od kontroli drogowej

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Zarzuty za handel narkotykami
Zarzuty za handel narkotykamiPodkarpacka policja
wideo 2/5
slideshow dla Ani

Do sądu w Tarnobrzegu (Podkarpacie) trafił akt oskarżenia przeciwko 17 osobom podejrzanym o handel narkotykami. W sumie mieszkańcy powiatów tarnobrzeskiego, sandomierskiego i mieleckiego usłyszeli 102 zarzuty. Pięć osób trafiło do tymczasowego aresztu.

Jak podaje policja, sprawa zaczęła się w 2020 roku, kiedy do kontroli drogowej został zatrzymany samochód prowadzony przez mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego. Znaleziono przy nim narkotyki. Następnie zatrzymany został 19-latek z Baranowa Sandomierskiego.

- Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne. Ustalili, że kilku mężczyzn rozprowadza narkotyki na terenie przyległych powiatów. Znając ich tożsamość, kolejno ich zatrzymywali - tłumaczy Beata Jędrzejewska-Wrona z komendy policji w Tarnobrzegu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Areszt i zarzuty dla podejrzanych

Śledczy ustalili, że mężczyźni wprowadzili do obrotu ponad sześć kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 240 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, 600 gramów amfetaminy, ponad 50 tabletek ecstasy, dziewięć krzewów konopi indyjskich oraz amunicję. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych śledczy zabezpieczyli wagi elektroniczne, przedmioty służące do porcjowania środków odurzających i ich rozprowadzania.

Jak podała podinspektor Jędrzejewska-Wrona, na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie pięciu z zatrzymanych mężczyzn. - Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych w wieku 19, 21, 26, 36 i 41 lat tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Kolejnych pięciu mężczyzn objętych zostało wolnościowymi środkami zapobiegawczymi - dodała.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Podkarpacka policja

Pozostałe wiadomości