Kraków

Wiózł sterydy warte 15 tysięcy złotych "na własne potrzeby". Celnicy udaremnili przemyt

Kraków

Izba Administracji Skarbowej w RzeszowieCelnicy przechwycili przemyt anabolików

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia udaremnili przemyt ponad 26 tysięcy sztuk opakowań sterydów i leków. Nielegalne farmaceutyki próbowano przemycić do Polski przez przejścia drogowe w Medyce i Korczowej.

Jak poinformowała rachmistrz Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, sterydy próbował wwieźć do Polski 65-letni obywatel Łotwy.

- 15,2 tysiące środków anabolicznych znajdowało się w jednym z bagaży w samochodzie Łotysza, który chciał przekroczyć granicę przez przejście w Medyce. Mężczyzna tłumaczył, że przewozi je na własne potrzeby. Wartość sterydów to 15 tysięcy złotych – dodała.

64 sztuki opakować od początku roku

Z kolei podczas kontroli autokaru relacji Kijów-Praga, wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 11 tysięcy sztuk opakowań leków. Do ich posiadania przyznał się podróżujący autokarem obywatel Ukrainy.

Chabowska przypomniała, że to kolejny w ostatnim czasie udaremniony przemyt farmaceutyków przez funkcjonariuszy KAS na Podkarpaciu.

- Tydzień wcześniej, także podczas kontroli autokaru, w Korczowej udaremnili przemyt 28 tysięcy sztuk opakowań leków wspomagających potencję – powiedziała.

Od początku tego roku, związku z nielegalnym przewozem farmaceutyków przez podkarpackie przejścia graniczne, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli 12 spraw karnych skarbowych. Zatrzymano łącznie 64 tys. sztuk opakowań leków.

[object Object]
Przemycali papierosy w drewnianych balachCBŚP
wideo 2/7

Autor: wini / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Pozostałe wiadomości